Velika smola Roka Možiča: Kako huda je poškodba?

Odbojka 13. Mar 202210:13 > 16:26 1 komentar

Na predzadnji tekmi rednega dela za Verono v italijanskem prvenstvu proti zvezdniški Lube, ki je pred kratkim igrala tudi v mariborski dvorani Tabor, se je na sredini drugega niza poškodoval Rok Možič. Za kako hudo poškodbo gre, še ni jasno.

Najučinkovitejši igralec lige po dveh izjemnih točkah prednost Verone povišal na 17:12, po pol minute odmora na zahtevo gostujočega trenerja Gianlorenza Blenginija, pa je vsem v Forumu zastal dih. Ljubljenec domačih gledalcev je pri poskusu bloka pristal na nogi Ivana Zajceva in začutil hudo bolečino.

Stojčev: Več bo znanega v prihodnjih dneh

Na posnetku akcije se ne vidi dobro, kako močno mu je obrnilo gleženj, a 19-letni slovenski odbojkar ni mogel več nadaljevati s tekmo.

“Več bo jasnega v prihodnjih dneh,” je bil z informacijami zelo skop trener Verone Radostin Stojčev, ki je ob poškodbi Možiča kar zamižal, kako tudi ne, saj je bil slovenski odbojkar skozi celotno sezono njegov glavni adut.

Učinke Roka Možiča do poškodbe:

8 točk – 1 as; 41% napad (7/17); 60% sprejem, 20% idealni (5 sprejetih žog, 0 napak)

Vrhunci s tekme med Verono in Lube:

Verona je sicer tudi brez pomoč Možiča dobila drugi niz s 25:23, a nato v nadaljevanju izgubila naslednja dva (25:20 in 25:18) in Lube je zmagal s 3:1.

Verono naslednjo nedeljo čaka še obračun z Monzo, vprašanje pa je, če bo Možič na odločilni tekmi za obstanek lahko pomagal svoji ekipi.