Therese Johaug prva olimpijska prvakinja v Pekingu

Peking 2022 5. Feb 20229:39 > 9:44 0 komentarjev
Therese Johaug. Foto: Guliverimage

Norvežanka Therese Johaug je olimpijska prvakinja v skiatlonu na 15 kilometrov. S tem je dobila prvo posamično zlato olimpijsko odličje v karieri.

Prvi komplet odličij na letošnjih zimskih olimpijskih igrah je podeljen. Zlato je osvojila Therese Johaug, srebrno odličje je pripadlo Rusinji Nataliji Neprijajevi, tretja je končalaAvstrijka Teresa Stadlober.

Veliko razočaranja je v švedskem taboru, saj Frida Karlsson ni osvojila medalje. Končala je na petem mestu, prehitela jo je tudi Finka Kerttu Niskanen, ki je bila četrta.

Therese Johaug je z zlatim odličjem na ženskem skiatlonu osvojila sploh prvo posamično olimpijsko zlato medaljo v svoji bogati karieri. Zlato odličje ima tudi z olimpijskih iger v Vancouveru, ko je zmagala na ekipni tekmi. V Sočiju leta 2014 je zbrala dve medalji: srebrna je bila na 30-kilometrski preizkušnji, bronasta pa v teku na 10 kilometrov.

Slovenske barve je zastopala 22-letna Neža Žerjav, ki je končala na 55. mestu, za zmagovalko je zaostala za več kot 8 minut.