Celjani do tesne zmage v Ribnici, Gorenje s kar 43 zadetki (VIDEO)

Rokomet 1. Okt 202321:04 > 21:17 0 komentarjev
Celje Pivovarna Laško

Rokometaši trebanjskega Trima so v 4. krogu lige NLB premagali Slovenj Gradec s 34:28 (18:13). Izbranci Uroša Zormana so se v domači dvorani s Korošci mučili dobrih 20 minut, potem pa pobegnili na dovolj varno prednost za mirnejše nadaljevanje in zanje ugoden razplet tekme. Visoko zmago so zabeležili Velenjčani, ki so s kar 43:28 ugnali Ljubljano. Branilci naslova Celjani so v Ribnici slavili po napeti končnici z 38:37.

Celjani so slavili drugo zmago na tretji tekmi državnega prvenstva. V Ribnici so imeli težko delo, tekma je bila skozi celotno srečanje izenačena. Na koncu so aktualni prvaki vendarle uspeli slaviti z 38:37.

Ribničani so se v 57. minuti približali na 35:36 in ogrožali nasprotnika do zadnjega zvoka sirene. Celjani so v zadnji minuti lahkomiselno zapravili žogo, Ribničani pa po minuti odmora trenerja Boruta Mačka v zadnjem napadu niso dosegli izenačujočega gola.

V celjski ekipi je bil na današnji tekmi najbolj učinkovit Tim Cokan z osmimi goli, enega manj sta dosegla Mitja Janc in Ante Ivanković. V ribniški ekipi sta Brin Cimerman in Uroš Knavs dosegla po devet zadetkov.

Do zmag tudi Trebnje in Gorenje

Obračun v Trebnjem je bil v uvodnih 20 minutah zelo izenačen, do takrat ne ena ne druga ekipa ni pobegnila za več kot zadetek. Prvi so za dva gola povedli domači igralci v 21. minuti, za tri v 24., za štiri pa v 26. minuti po sedemmetrovki Jana Jurečiča. Na glavni odmor pa so nesli že pet zadetkov naskoka, potem ko je zadel Miloš Dragaš.

Podobno prednost so Trebanjci ohranjali tudi v uvodu drugega polčasa in tudi do sredine tega dela igre, nekaj upov za preobrat so si gostje vrnili v 47. minuti, ko so se približali na tri zadetke, a je bilo to kratkega roka. Domači so hitro spet pobegnili, ko je v 51. minuti Krešimir Krešić zadel za 30:24, je bilo bolj ali manj jasno, da bosta točki ostali doma.

Tudi velenjska ekipa je še naprej 100-odstotna. Po Škofljici, Trimu iz Trebnjega in Ivančni Gorici je danes dve točki osvojila še proti novinki na prvoligaški sceni iz Ljubljane, ki je še brez točk.

Na Galjevici je bilo vse v znamenju igralcev iz Šaleške doline, ki so si že po slabih desetih minutah priigrali sedem golov prednosti (9:2). V nadaljevanju so z rutinsko predstavo imeli popoln nadzor nad izbranci domačega trenerja Romana Šimona ter dosegli pričakovano zmago.

V velenjski ekipi je bil najbolj učinkovit Žarko Maričić z osmimi goli, Kenan Pajt in Tarik Velić sta dosegla po šest zadetkov. V ljubljanski sta Žarko Makivić in Jure Lukman dosegla po štiri gole.