Za evropsko krono branilke naslova in izvrstne Madžarke

Liga prvakov 4. Jun 202220:14 0 komentarjev
Rokometašice Kristiansanda napadajo drugo evropsko krono. Foto: Guliverimage

Rokometašice norveškega Kristiansanda so druge finalistke letošnjega zaključnega turnirja lige prvakinj v Budimpešti. Branilke lanskega naslova so na današnji drugi polfinalni tekmi premagale tekmice iz francoskega Metza s 33:27 (14:15), v nedeljskem finalu, ki se bo začel ob 18. uri, pa jih čakajo tekmice iz madžarskega Györa.

Lanske zmagovalke najbolj imenitnega klubskega tekmovanja na stari celini so si priigrale drugo finalno vstopnico v madžarski prestolnici. Izbranke Oleja Gustava Gjekstada, ki so na dveh četrtfinalnih tekmah visoko premagale krimovke s skupnim izidom 65:49, so si v prvem polčasu nekajkrat priigrale prednost petih golov (12:7, 13:8, 14:9), a so v končnici zaigrale bledo in na veliki odmor odšle z zaostankom (14:15).

V drugem polčasu so le zaigrale veliko bolje v obeh smereh igre in strle odpor tekmic iz Metza ter se drugo leto zaporedoma uvrstile v finale. Pri Kristiansandu je bila najbolj učinkovita Čehinja Marketa Jerabkova z 12 goli, prva zvezdnica Nora Mork je dodala sedem zadetkov. Pri Metzu je Brazilka Bruna Almeida de Paula dosegla pet, Orlane Kanor in Tamara Horaček pa po štiri gole.

Madžarke po treh letih spet v finalu

Na današnji prvi polfinalni tekmi je Györ pred 14.800 gledalci premagal danski Esbjerg z 32:27 (15:15). Pri madžarski ekipi je Norvežanka Stine Bredal Oftedal dosegla pet golov, poleg nje se je med strelke vpisalo še 11 njenih soigralk. Pri danski zasedbi je bila najbolj učinkovita Oftedalova rojakinja Henny Ella Reistad z osmimi zadetki, še ena Norvežanka v danski ekipi Kristine Breistol je dodala pet golov.

Imenitna rokometna zasedba iz Györa bo v nedeljo naskakovala šesto zmago v ligi prvakinj po letih 2013, 2014, 2017, 2018 in 2019. Osmoljenka finalnih tekem v letih 2009, 2012 in 2016 je odpor svoje današnje polfinalne tekmice iz Hamletove dežele zlomila v drugi polovici tekme.