Zaradi tragedije sredi finala želel predati obračun

Liga prvakov 19. Jun 202319:15 0 komentarjev

V finalu rokometne lige prvakov se je zgodila velika tragedija. Tekma je bila namreč zaradi smrti poljskega novinarja za nekaj časa prekinjena, trener Magdeburga Bennet Wiegert pa je zaradi tragičnega dogodka želel predati finalni obračun.

Poljski športni novinar Pawel Kotwica je v nedeljo umrl med finalom rokometne lige prvakov med Magdeburgom in Kielcejem v Kölnu, je sporočila Evropska rokometna zveza.

Novinar časnika Echo Dnia je med drugim polčasom finala omedlel, tekmo so prekinili in mu zagotovili zdravniško pomoč, toda kljub hitremu odzivu reševalcev je novinar izgubil boj za življenje. Tekma se je nadaljevala, Magdeburg pa je slavil po podaljšku in še četrtič v zgodovini osvojil naslov evropskega prvaka.

Trener Magdeburga Bennet Wiegert je v tistem trenutku želel, da se tekma predčasno konča.

“Šel sem do Talanta Dujšebajeva (trenerja Kielceja) in mu rekel: ‘Končajmo tekmo. So pomembnejše stvari od športa. Sprejemam ta rezultat in vi ste zmagovalci lige prvakov’,” je po tekmi povedal Wiegert.

Pri Kielceju so to zavrnili. Tekma se je nadaljevala po 13-minutnem odmoru, na koncu pa je Magdeburg po podaljšku zmagal s 30:29.

“To, kar se je zgodilo, kaže, kako blizu sta si sreča in žalost, kako teče življenje. Popolnoma sem užaloščen zaradi vsega, kar se je zgodilo. Zelo mi je žal. Moja žalost, moje sožalje je s pokojnim novinarjem. Žal mi je,” je zaključil trener Magdeburga.