Danci z mrkom v zadnjih minutah na cedilu pustili Islandijo

Reprezentance 26. Jan 202221:20 > 22:12 4 komentarji

Na evropskem prvenstvu v rokometu so znani vsi štirje polfinalisti. V polfinale so se iz skupine 1 že pred večernimi obračuni uvrstili Danci, do druge vozovnice pa so se po zmagi na njimi uvrstili še Francozi. Islandija je sicer svoje delo opravila uspešno in s 34:24 nadigrala Črno goro, a se večerno dogajanje ni razpletlo po njihovih željah. Francozi so proti Danski za napredovanje potrebovali vsaj točko, osvojili pa obe (30:29). Na tekmi, ki ni odločala o ničemer, so se Hrvati in Nizozemci razšli z remijem (28:28).

V islandski izbrani vrsti je bil na današnji tekmi v Budimpešti najbolj učinkovit Omar Magnusson, v črnogorski pa Miloš Vujović, oba sta dosegla po 11 golov.

Danska si je – ne glede na razplet drevišnjega obračuna v madžarski prestolnici proti Franciji – že izborila nastop v polfinalu, zvečer pa na koncu zaigrala sumljivo ležerno. Še deset minut do konca so vodili za pet golov, potem pa Francozom dve minuti do konca dovolili izenačenje na 29 ter srečanje proti potencialnim tekmecem v finalu celo izgubili.

Najboljši strelec tekme je bil z 10 zadetki Danec, Niclas Kirkeløkke, pri Franciji sta se z osmimi goli izkazala Hugo Descat in Dika Mem.

Tako imamo na EP postavljena oba polfinala para! V soboto nas najprej čaka obračun Švedske proti Franciji, nato pa še Danske proti Španiji. Zaključni boji se odvijajo v Budimpešti, gostil pa jih bo MVM Dome.

Slovo Hrvaške z remijem

Le za boljše končno mesto v skupini 1 pa sta se v sicer nepomembni tekmi udarili reprezentanci Hrvaške in Nizozemske ter se razšli z remijem (28:28). V razburljivem zaključku je Tin Lučin Hrvate v zadnji minuti povedel v vodstvo, a je na drugi strani odgovoril Lucas Steins. Ivan Martinović je za južne sosede Slovenije dosegel kar 12 golov iz 17 strelov.

V skupini 2 v Bratislavi so si nastop v polfinalu zagotovili španski in švedski rokometaši, Norvežani pa bodo v petek igrali tekmo za končno peto mesto proti tretjeuvrščenimi iz skupine 1.