Flensburg pretrd oreh za Celje

RK CELJE

Rokometaši Celja Pivovarne Laško so morali v 6. krogu lige prvakov priznati premoč nemškemu Flensburgu (33:28).

Celjani so pomanjkanje izkušenj nadomestili z bojevito in srčno igro v obrambi, v napadu pa so imeli bolj ali manj vseskozi rešitve za domači obrambni blok. Na krilih razpoloženega Branka Vujovića – v uvodnih petnajstih minutah je dosegel pet, na koncu pa devet golov, kar je njegov strelski rekord v Ligi prvakov – so favoriziranim gostiteljem vseskozi dihali za ovratnik, najbolj kritične trenutke v prvi polovici tekme pa so imeli med 23. in 26. minuto, ko so si pridelali zaostanek treh golov (12:15). V sami končnici so naredili delni izid 2:0 in znižali na 14:15, polčas pa končali z zaostankom enega gola (15:16)

Gostitelji so šele v zadnjih petnajstih minutah zlomili odpor Celjanov, ki so po golu Vujovića še v 45. minuti vodili s 23:22. A gostitelji so jim v naslednjih štirih minutah po delnem izidu 4:0 ušli na tri gole (23:26), največji primanjkljaj pa so si pridelali ob koncu tekme, ko so imeli dva rokometaša manj na igrišču (27:33).