Francija s serijo 5:0 zlomila Švede

Martin Rose/Bongarts/Getty Images

Francozi so v obračunu neporaženih reprezentanc z zmago proti Švedski (23:17) naredili velik korak proti uvrstitvi v polfinale evropskega prvenstva na Hrvaškem.

Aktualni svetovni prvaki so v zagrebški Areni Skandinavce odpravili s 23:17 (10:8) in z maksimalnim izkupičkom šestih točk pričakujejo zadnja dva obračuna v skupinskem delu proti Hrvaški in Srbiji. Švedi ostajajo pri štirih točkah, ki so jih prinesli iz Splita.

Galski petelini so do prve občutnejše prednosti prišli na sredini prvega polčasa (7:3), vodili že z 9:5, vendar so se Švedi uspeli vrniti na gol zaostanka (9:8). V zaključku prvega dela so Francozi uspeli zadeti še enkrat.

Švedi so v 41. minuti z zadetkom Lukasa Nilssona prvič po uvodnih 1:1 znova izenačili (12:12), s tem pa očitno le razjezili Francoze, ki so do konca dosegli še 11 zadetkov, prejeli so jih zgolj pet, in se veselili nove zmage.

Pri Francozih je bil najboljši strelec Sorhaindo (5), svoje so dodali še Mahe (4), Guigou, Claire in Porte po (3), medtem ko sta bila pri poražencih najučinkovitejša Jeppson (4) in Lagergren (3).