Jeruzalem Ormož šokiral Celjane

Twitter

Rokometaši Celja, ki so v nedeljo odigrali odlično tekmo v ligi prvakov proti zvezdniški ekipi PSG-ja, so v 20. krogu domače Lige NLB doživeli nepričakovan poraz proti ekipi Jeruzalem Ormož (31:29).

Za Pivovarje je to tretji poraz v tej sezoni, s tem pa so Ribnici ponudili novo priložnost, da se jim približa na vsega točko zaostanka.

Celjani so sicer tekmo bolje začeli in hitro povedli za tri gole, do večje prednosti pa jim ni uspelo priti. Gostitelji, ki so doma vselej trd nasprotnik, so v 16. minuti najprej izenačili nato pa pri rezultatu 9:8 povedli. Ob polčasu je na semaforju pisalo 17:17.

V nadaljevanju sta se ekipi izmenjavali v vodstvu, v 51. minuti pa so gostitelji z golom Bojana Čudiča povedli s +2. Ormožani so do konca tekme vodili, Celjani pa so jih neuspešno lovili. Zmago je v 60. minuti potrdil Čudič, ki je bil z devetimi goli prvi strelec tekme. Na drugi strani je s šestimi izstopal Josip Šarac.