Krimovke z eno nogo že v drugem delu LP

RK Krim Mercator

Rokometašice Krima so na Češkem z 31:26 premagale Banik in si praktično že zagotovile nastop v drugem delu Lige prvakinj.

Ljubljančanke so se Baniku maščevale za poraz v uvodnem krogu, z zmago pa so se zavihtele na drugo mesto v skupini, kjer premočno vodi Györ. Krimovke imajo pred Banikom in Sävehofom točko prednosti, v zadnjem krogu pa se bodo doma pomerile prav s švedsko ekipo, ki so jo v gosteh premagale. Tudi, če izgubijo, pa bodo ostale na tretjem mestu, ki še vodi v drugil del, saj bo Györ skoraj zagotovo premagal Banik.

Na nedeljski tekmi so Krimovke odlično začele oba polčasa, tudi sicer pa ves čas narekovale ritem igre. V 47. minuti so vodile s 23:17, najvišja prednost na tekmi pa je znašala sedemo golov (31:24). Gostiteljice so na koncu nekoliko ublažile poraz.

Najboljša igralka Krima je bila z desetimi goli Zulićeva, pri domačih pa jih je osem dosegla Zachova.