PSG šele v končnici strl odpor "žilavih" Celjanov

RK Celje Pivovarna Laško Facebook

Rokometaši Celja so v okviru 11. kroga EHF Lige prvakov pred domačimi gledalci izgubili proi favorizirani ekipi PSG s 33:29. Slovenski prvaki so se dolgo upirali, na koncu pa klonili bo boljšem finišu Francozov.

Rokometni klub Celje Pivovarna Laško se je danes v skoraj polnem Zlatorogu, ko je 4700 gledalcev, med katerimi je bil tudi polmilijonti obiskovalec evropskih tekem, ta bo za nagrado potoval na zaključni turnir v Koln, pomeril z zvezdniško zasedbo Pariza. Odigrali so tekmo 11. kroga Velux EHF Lige prvakov in kljub izjemni borbenosti, ki jo je s stoječim aplavzom nagradilo tudi občinstvo, žal ostal brez zmage proti favoritom.

Celjani so današnje srečanje začeli malce preveč rezervirano. Čeprav so držali korak z gosti kar dolgo časa, pa so ti v drugi polovici prvega dela kaznovali številne napake v vrstah domačih in malce preveč spoštljivo igro do nasprotnika, ki je ves čas igral v svoji najboljši postavi. Z dobro obrambo so povzročali kar nekaj preglavic Celjanom, hkrati pa kaznovali vsako napako in hitro povedli za 3 zadetke. Kljub napakam v svoji igri, pa so tudi domači čakali in znali kaznovati napake nasprotnika. Po zadetku Novaka so se Celjani približali na gol zaostanka (9:10), a nato znova padli v igri in v zaključku prvega dela dovolili gostom, da so pobegnili na štiri zadetke prednosti. Domači so imeli v zaključku polčasa možnost, da se nekoliko približajo, ko so zaostajali za tri, a so zelo neizkušeno odigrali zadnji napad ter Parizu dovolili, da je zadel iz nasprotnega napada ob polčasu vodil za 4.

Celjani so iz garderobe prišli odločnejši ter so kontrirali pariški igri in na krilih navijačev poskrbelo za znižanje zaostanka. Izkoristili so vsako napako Pariza in za trenutek je zvezdniški Pariz ostal brez idej, pivovarji pa so tako v 40. minuti razliko zmanjšali na le zadetek zaostanka (20:21), poizkus preko celotnega igrišča za izenačenje na prazna vrata, pa je bil žal preslab, da bi Zlatorog doživel popoln delirij. Kot pričakovano, se zvezdniški Pariz ni pustil zmesti, hitro so udarili nazaj in v 45. minuti povedli za 3 zadetke. V celjskih vratih se je razbranil Ferlin, ki je z nekaj lepimi obrambami poskrbel, da so igralci lažje dosegali zadetke, Šarac iz devetih metrov, Makuc z dobro organizacijo in zadetki, Grošelj z zadetki iz nemogočih položajev in Celjani so se še enkrat več vrnili ter zaostajali le še za dva gola. Kljub pritisku s tribun, so izkušeni gostje znali držati varno razdaljo in se na koncu veselili dveh točk, z izjavami po tekmi pa dali vedeti, da morda niso pričakovali tako težke naloge. Odlično borbenost so znali nagraditi tudi glasni navijači v skoraj polnem Zlatorogu, ki bo podoben spektakel videl že čez 14 dni, ko tukaj gostuje zvezdniška Barcelona,

RK Celje Pivovarna Laško 29:33 Paris Saint-Germain Handball (13:17)

RK Celje Pivovarna Laško: Vujovič, Ferlin 8 obramb; Cvetko, Cokan, Razgor 4, Šarac 4, Grošelj 4, Poteko 3, Žabič, Silva 1, Kodrin 5, Horžen 1, Grebenc, Makuc 4, Leban , Novak 3; trener Tomaž Ocvirk