V Zlatorogu padel evropski prvak!

Facebook

Rokometaši Celja so spisali še eno rokometno pravljico, pred svojimi navijači so namreč na kolena spravili evropskega prvaka Kielce (34:33)! Odločilni zadetek za tretjo letošnjo zmago v Ligi prvakov je v dobesedno zadnjih sekundah dosegel kapetan Luka Žvižej.

Gostje so vodili praktično celo tekmo, njihova najvišja prednost je znašala štiri zadetke, Celjani pa se nikakor niso predali in so se uspeli vrniti v igro.

Štiri minute pred koncem jim je uspelo izenačiti, potem pa je sledila infarktna končnica. Gašper Marguč je slabo minuto pred koncem izenačil na 33:33, sledil je napad gostov, v katerem bi si lahko priigrali zmago. Namesto tega so storili napako, prekršek v napadu je storil slovenski organizator igre Uroš Zorman, Celjani pa so s hitrim protinapadom nekaj sekund pred koncem pred Luke Žvižeja prišli do velike zmage.

Na prejšnjih tekmah je Celjanom v zaključku zmanjkalo nekaj sreče, tokrat pa je bila na njihovi strani, kar je pomagalo pri skalpu evropskega prvaka.