Izjemno napet obračun v Trebnjem, odločila sedemetrovka

Rokomet 23. Mar 202220:30 > 22:04 0 komentarjev

Rokometaši Velenja so prvi udeleženci zaključnega turnirja pokala Slovenije, potem ko so premagali Ivančno Gorico. V Trebnjem je bilo izjemno napeto vse do konca srečanja. V prvem polčasu je dogajanje sicer zaznamovalo hudo trčenje iz izključitev. Na koncu pa so se napredovanja na zaključni turnir veselili Celjani. Dobova je v tretjem četrtfinalu ugnala Krko, na zadnji tekmi pa je Loka ugnala Ljubljančane.

Na Dolenjskem se je od prve do zadnje minute odvijal ogorčen boj za vsako žogo. Že v prvem polčasu je pri gostiteljih rdeči karton prejel Vid Miklavec, pri gostih pa Matic Suholežnik. V izenačenem obračunu je sprva kazalo na zmago Trebanjcev, ki so v 53. minuti povedli s 23:20, a nato jim je zmanjkalo moči, kar so igralci iz mesta grofov izkoristili in v zadnjih sedmih minutah naredili delni izid 4:0. Odločilni gol je v izdihljajih tekme dosegel Tim Cokan, z dvanajstimi zadetki tudi najbolj učinkovit igralec dvoboja.

“Vsekakor je bila to izjemno težka tekma za obe ekipi, saj je bilo veliko na kocki, uvrstitev na zaključni turnir. To se je poznalo na igri, nismo bili ali imeli individualne kvalitete, a smo pokazali, da smo prava ekipa. Zmagala je volja, ekipa, ko smo v zadnjih desetih minutah odigrali vrhunsko obrambo, nismo prejeli zadetka, vsak je dal vse od sebe, pomagali so drug drugemu in jaz jim za to čestitam. Za slavje ni časa, že v soboto nas čaka nov derbi, tokrat z Ribnico in tudi za to tekmo se moramo zelo dobro pripraviti,” je po tekmi povedal trener Celja Alem Toskić.

Na zaključni turnir, ki bo 14. in 15. maja (prireditelj še ni znan), so se že v torek uvrstili državni prvaki iz Velenja, ki so v gosteh premagali Sviš Ivančno Gorico z 32:25.

Napredovanje si je zagotovila tudi Dobova po današnji zmagi v Novem mestu nad Krko z 22:19, medtem ko je Urbanscape Loka na današnji zadnji četrtfinalni tekmi v gosteh ukanil Ljubljano z 32:24.