Gorenju veliki derbi v Rdeči dvorani, Pivovarji nemočni

Rokomet 10. Mar 202419:35 > 19:38 0 komentarjev

Rokometaši Gorenja Velenja so v 19. krogu lige NLB premagali Celje Pivovarno Laško z 32:27 (17:13).

Rokometaši Gorenja Velenja so v velikem slovenskem derbiju premagali Celje Pivovarno Laško in se s štirinajsto zmago utrdili na drugem mestu lestvice NLB. Za vodilnim Trimom Trebnje zaostajajo dve točki, pred Celjem pa imajo zmago prednosti. Velenjčani imajo ob tem z obema boljši izkupiček na medsebojnih tekmah.

Dvoboj ekip, ki sta v preteklem tednu končali nastope v evropskih tekmovanjih, je zasluženo pripadel Velenjčanom. Gostje iz Knežjega mesta so vodili le na začetku tekme, sredi prvega polčasa pa je Gorenje prevzelo pobudo in na odmor odšlo s prednostjo štirih zadetkov.

Razliko nekaj zadetkov so domači suvereno držali vseh drugih 30 minut. Celjani so se jim približali le na 24:21.

Pri Gorenju Velenju so trije igralci dosegli po šest zadetkov – Urban Pipp (6:6), Matic Verdinek (6:9), Enej Slatinek Jovičič (6:9), za Celje Pivovarno Laško pa sta šestkrat zadela Tadej Mazej (6:6) in Tim Cokan (6:8).

V naslednjem krogu po kvalifikacijskem turnirju za olimpijske igre, se pravi čez štirinajst dni, bo Gorenje Velenje gostovalo v Kopru, Celje Pivovarna Laško pa bo gostila Dobovo.