Uroš Zorman se je s pomlajeno reprezentanco v Cazinu dobro upiral

Reprezentance 27. Apr 202321:37 3 komentarji

Slovenska rokometna reprezentanca je v močno spremenjeni postavi odigrala predzadnjo kvalifikacijsko tekmo za nastop na prihodnjem EP v rokometu, ki ga v začetku prihodnjega leta gosti Nemčija. Varovanci Uroša Zormana, ki so na prvenstvo stare celine že uvrščeni, so v Cazinu pred polno dvorano izgubili z reprezentanco BiH (26:27).

Slovenska moška rokometna reprezentanca si je po dveh zmagah nad Črno goro ter po eni nad BiH in Kosovom že zagotovila nastop na evropskem prvenstvu v začetku prihodnjega leta v Nemčiji, zato današnji poraz ni usoden.

Kljub številnim kadrovskim spremembam, so v slovenski izbrani vrsti zaigrali nekateri izkušeni fantje, denimo Domen Novak, Nik Henigman ter Miha Zarabec. Varovanci Uroša Zormana so tekmo začeli dobro, držali stik do izida 6 proti 6, domači pa so nato prek Mirka Hercega in Dina Hamidovića pobegnili. S serijo 4:0 je Slovenija izenačila na 11, Vid Cokan je na začetku 27. minute poskrbel za vodstvo 13:12, ekipi pa sta na odmor odšli izenačeni (15:15).

‘Ubijalski’ tandem Senjamin in Benjamin

Drugi polčas je Slovenija odlično odprla in si po desetih minutah na krilih Roka Ovnička, ki je skozi sredino paral živce nasprotniku, prišli do treh zadetkov zaloge (20:17). Domači so izid uspeli kmalu izenačiti in v zadnjih deset minutk krenili celo z golom prednosti (24:23).

V izenačeni končnici so domači pol minute do konca povedli, Slovenija pa iz devetih metrov prek Stefana Žabića ni niti poskusila izenačiti in zmaga je ostala doma.

Najboljši strelec pri domačih je bil tokrat Senjamin Burić s 7 goli, v Zormanovi četi jih je šest zbral Novak. Za BiH je enajst obramb zbral Benjamin Burić, pri gostih Urh Kastelic 5.

Zadnjo tekmo kvalifikacij bo slovenska izbrana vrsta odigrala to nedeljo, ko v Velenju gosti reprezentanco Kosova. Evropsko prvenstvo v rokometu je na sporedu med 10. in 28. januarjem 2024, gostila ga bodo mesta Düsseldorf, Köln, Berlin, München, Mannheim in Hamburg.