Velenjčani preskočili Bregenz, Slovenj Gradec neuspešen

Evropa 5. Nov 202220:52 0 komentarjev

Rokometaši velenjskega Gorenja so na povratni tekmi drugega kroga evropskega pokala v gosteh premagali avstrijski Bregenz s 26:25 (13:10) in se prebili v naslednji krog. Drugemu slovenskemu predstavniku ni uspelo, Slovenj Gradec je doma lovil zaostanek gola s prve tekme, a še v drugo izgubil, tokrat s 27:29 (14:11).

Velenjska zasedba je na prvem domačem medsebojnem dvoboju proti Bregenzu pred tednom dni prikazala toplo-hladno predstavo, na koncu pa si je le priigrala tri gole prednosti. Lepega kapitala na današnji povratni tekmi v mestu ob Bodenskem jezeru ni zapravila, od prve do zadnje minute je imela popoln nadzor nad devetkratnimi avstrijskimi prvaki.

Izbranci Zorana Jovičića so bili predvsem suvereni v prvi polovici tekme, ko so si dvakrat priigrali prednost petih golov (10:5 in 11:6). V drugem polčasu so lepo zalogo v golih imeli do izida 17:12. V finišu tekme so jim gostitelji, kjer igra tudi Slovenec Matic Kotar, povsem zadihali za ovratnik (19:20 in 21:22), v prelomnih trenutkih dvoboja pa so bili rokometaši iz Šaleške doline dovolj zbrani in preudarni ter tekmo pripeljali do želenega cilja.

V velenjski ekipi sta bila najbolj učinkovita Tilen Sokolič s šestimi in Kenan Pajt s štirimi goli, vratar Matevž Skok je zbral 12 obramb in dosegel dva zadetka. Pri Bregenzu je Rus Mihail Vinogradov dosegel devet, Kotar pa dva gola.

Rokometaši iz Slovenj Gradca so drago prodali svojo kožo proti zadnjim zmagovalcem po moči tretjega evropskega tekmovanja. Po tesnem porazu pred tednom dni na Norveškem so bili danes na poti do paradiža, potem ko so si dobrih petnajst minut pred koncem dvoboja priigrali kar pet golov prednosti (24:19).

Slovenjgradčani popustili v drugem polčasu

V prelomnih trenutkih dvoboja pa so izbranci Ivana Vajdla povsem popustili. Odločilni momenti so minili v absolutni prevladi norveške zasedbe, ki se je v 50. minuti približala na gol zaostanka (25:26).

Šest minut kasneje je gostujoča zasedba tekmo postavila v začetno izhodišče (27:27) in izkoristila kar devetminutni strelski mrk domače zasedbe, ki med 51. in 60. minuto sploh ni dosegla gola, ob tem pa je na tekmi zastreljala še štiri sedemmetrovke.

V koroški zasedbi je bil na današnji mednarodni tekmi najbolj učinkovit Hrvat Kristijan Eskeričić z osmimi goli, enega manj je dosegel Rok Cvetko.