Nadal v Pekingu z lahkoto opravil s Kyrgiosom!

ATP 8. Okt 201715:14 > 15:16
Lintao Zhang/Getty Images

Najboljšii tenisač sveta Rafael Nadal je osvojil turnir serije 500 v Pekingu, potem ko je v finalu z lahkoto opravil z Nickoy Kyrgiosom.

Danes v Pekingu je Rafael Nadal prišel do svoje skupno 75. lovorike v karieri. S tem je prehitel Roda Laverja in je na četrtem mestu. Pred njim so samo še Roger Federer (93), Ivan Lendl (94) in Jimmy Connors (109).

Obračun med Nadalom in Nickom Kyrgiosom je bil zaključen v uri in 33-ih minutah. Izjemno hitro, saj Grk ni znal nuditi pravega odpora trenutno prvemu nosilcu moškega tenisa.

Še najbolj zanimiv je bil začetek obračuna, vse tja do rezultata 3:2, potem pa je Kyrgios izgubil vse igre na svoj servis v prvem nizu. Že do rezultata 2:2 je bil Grk neprepričljiv na svoj servis, saj mu je Nadal nudil dober odpor. Na koncu je Rafa prvi niz dobil z rezultatom 6:2. Že po prvem nizu je bilo jasno, da je obračun bolj ali manj zaključen.

V drugem nizu je bilo Špancu še lažje oziroma bolj trening tekma kot pa finale Pekinga. Takoj je povedel s 5:0 in ni pustil dihati Grku, ki je za tolažbo dobil vsaj eno igro v drugem nizu in na koncu izgubil s 6:1.