Federer proti Goffinu za deseti naslov v Halleju

ATP 22. Jun 201916:45 > 16:48
Thomas F. Starke/Getty Images

V finalu turnirja v nemškem Halleju, ki ga jutri ob 13:00 spremljajte v živo na SK 1, se bosta pomerila Roger Federer in David Goffin. V finalu Queensa (ob 14:30 v živo na SK 1) Gilles Simon in Feliciano Lopez.

Devetkratni zmagovalec turnirja v Halleju in človek, po katerem nosi ime tudi ena od ulic v tem nemškem mestu, je v polfialu brez večjih težav odpravil Pierra-Huguesa Herberta s 6:3 in 6:3 po samo 63 minutah igre. V prvem polfinalu je David Goffin po uri in 38 minutah igre s 7:6 (4) in 6:3 odpravil Mattea Berrettinija ter tako prekinil njegov niz osmih zaporednih zmag.

Roger Federer je odigral ravno dovolj za zmago proti 43. igralcu sveta, ki ni imel niti ene priložnosti za odvzem servisa nasprotniku. Švicar je od osmih priložnosti za break izkoristil tri, v statistiko pa vpisal tudi deset asov.

FedEx je v drugi igri prvega niza prvič odvzel servis nasprotniku, vajo ponovil še ob zaključku drugega niza in se brez večjih težav za 13-ič uvrstil v finale Halleja

V nasprotju s Hallejem so gledalci v Queensu spremljali veliko bolj napeta polfinalna obračuna. V prvem je Gilles Simon po preobratu z 2:1 (6:7, 6:4, 6:3) v nizih izločil Daniila Medvedeva, v drugem pa je Feliciano Lopez po enakem scenariju premagal Felixa Augerja Aliassimeja (6:7, 6:3, 6:4).

V nedeljo se bo sklenil tudi turnir serije WTA v Birminghamu – finale ob 14:30 v živo na SK 2. Za zmago se bosta pomerili Ashleigh Barty in Julia Goerges. Prva je bila v polfinalu s 6:4 in 6:4 boljša od Barbore Strycove, druga pa s 6:4 in 6:3 od Petre Martić.