Đoković dobil polfinalnega nasprotnika

ATP 18. Nov 20227:01 0 komentarjev

Američan Taylor Fritz je tretji polfinalist sklepnega teniškega turnirja sezone ATP v Torinu. Na odločilni tekmi zelene skupine je po hudem boju premagal Kanadčana Felixa Auger-Aliassima s 7:6 (4), 6:7 (5) in 6:2.

V dvoboju, ki je trajal kar dve uri in 45 minut, je Fritz pobudo prevzel šele v odločilnem tretjem nizu, ko je tekmecu pri vodstvu s 3:2 prvič odvzel servis ter nato z odvzemom servisa končal tudi dvoboj.

Pred tem sta v prvem nizu oba igralca zanesljivo dobivala igre na svoj servis in odločila je podaljšana igra. Podobno je bilo v drugem nizu, kjer je imel Fritz v tretji igri trikrat priložnost, da tekmecu odvzame servis, a bil pri tem neuspešen. Zato sta morala Američan in Kanadčan še drugič v podaljšano igro, Auger-Aliassime pa je izid v nizih poravnal.

V popoldanskem dvoboju iste skupine je prvi nosilec Španec Rafael Nadal vendarle dosegel prvo zmago, potem ko je v 7:5 in 7:5 ugnal Norvežana Casperja Ruuda. Ruud pa se je z dvema zmagama že pred tem prebil v polfinale.

V rdeči skupini si je polfinale že priigral Srb Novak Đoković, drugega polfinalista pa bo dal današnji dvoboj med Grkom Stefanosom Cicipasom in Rusom Andrejem Rubljovom.