Novak Đoković se v ZDA vrača brez obžalovanja

ATP 15. Avg 202318:56 0 komentarjev
Novak Đoković

Novak Đoković se prvič po letu 2021 pripravlja na igranje na ameriških tleh, potem ko je bila v začetku leta odpravljena zahteva po cepljenju proti covidu za potnike, ki potujejo v ZDA. Srbski zvezdnik bi lahko že po turnirju v Cincinnatiju znova postal številka ena svetovnega tenisa, vse najpomembnejše obračune turnirja si boste lahko ogledali v neposrednem prenosu na Sportklubu.

Đoković bo ta teden igral na turnirju v Cincinnatiju, nato pa se bo konec meseca odpravil na odprto prvenstvo ZDA, zadnji turnir za grand slam v koledarskem letu, v New York.

Nazadnje je v ZDA igral prav na US Opnu leta 2021, ko je v finalu izgubil proti Danilu Medvedjevu.

Srbski zvezdnik je v nedeljo novinarjem na vprašanje o svoji odsotnosti na ameriških turnirjih od takrat povedal: “Razlog, zakaj me dve leti ni bilo tukaj, to mi je popolnoma vseeno. Vesel sem, da sem se vrnil.”

“Na ameriških tleh sem imel veliko uspehov na turnirjih Indian Wellsa, Miamija, seveda v Kanadi in tudi tukaj sem velikokrat zmagal na teh turnirjih. Seveda pa je tudi US Open vrhunec sezone na trdih igriščih.”

Đoković je letos zaprosil za vizum za nastop na Indian Wellsu v Kaliforniji in na odprtem prvenstvu Miamija, vendar ni dobil posebnega dovoljenja za vstop v ZDA.

Vsi najpomembnejši obračuni turnirja v Cincinnatiju bodo v neposrednem prenosu na programih Sportkluba.

Boj za številko ena

Potem ko je 36-letni Đoković letos na odprtem prvenstvu Francije osvojil rekordni 23. naslov na turnirju za grand slam v moški konkurenci, se je uvrstil še v finale Wimbledona, vendar je v razburljivem dvoboju izgubil proti Špancu Carlosu Alcarazu.

Srb bo v torek igral tudi v dvojicah skupaj z rojakom Nikolo Ćaćićem.

Glede poraza v finalu Wimbledona je Đoković v nedeljo dejal, da ga je prebolel v enem dnevu in da se veseli dvobojev na trdi podlagi.

“Po več kot dvajsetih letih profesionalnega tenisa je še vedno prisoten ogenj. Še vedno sta prisotna zagon in motivacija, da resnično prideš na največji turnir v športu in poskušaš osvojiti naslove ter poskušaš publiki pričarati nekaj dobrih občutkov,” je dejal Đoković.

Letošnje odprto prvenstvo ZDA, ki ga bo Đoković poskušal osvojiti že četrtič, se bo začelo 28. avgusta in končalo 10. septembra.

Kako lahko Đoković poleti ponovno osvoji prvo mesto na svetu?

Đoković za Alcarazom zaostaja le 600 točk (8.795 proti 9.395). Edini način, da Alcaraz prepreči Srbu, da bi ob koncu tega tedna ponovno osvojil krono na lestvici, je uvrstitev v finale. A tudi če mu to v Ohiu uspe, bo Alcaraz pod pritiskom, ko se bo odpravil na US Open, kjer bo branil 2000 točk, saj je lani osvojil naslov, medtem bo imel Đoković na voljo, da osvoji največ 2000 točk.