Đoković predal krono, nov kralj Wimbledona je Alcaraz

ATP 16. Jul 202319:52 1 komentar
Carlos Alcaraz

Carlos Alcaraz je zmagovalec letošnjega teniškega grand slama v Wimbeldonu, potem ko je v finalu v petih nizih po skoraj petih urah igre premagal zmagovalca zadnjih štirih turnirjev najstarejšega teniškega turnirja na svetu, Srba Novaka Đokovića. Z zmago je 20-letni Španec obdržal tudi prvo mesto na ponedeljkovi teniški jakostni lestvici ATP.

Nasprotnik Carlosa Alcaraza, sedemkratni prvak Wimbledona Novak Đoković, je nedeljski finale Wimbledona označil za vrhunski obračun, Španec pa se je odzval z navdihujočo predstavo, gledalci so lahko spremljali izjemen obračun, na koncu je zmagal Alcaraz z 1:6, 7:6(6), 6:1, 3:6, 6:4.

Španec se je pobral po negotovem začetku, prikazal kakovostno igro na tekmi za naslov in postal šele peti človek v odprti dobi, ki je pred dopolnjenim 21. letom osvojil več naslovov na turnirjih za grand slam.

Alcaraz, ki je na odprtem prvenstvu ZDA leta 2022 osvojil svoj prvi grand slam, je z zmago po štirih urah in 46 minutah prekinil Đokovićev niz 34 zaporednih zmag v Wimbledonu.

Uvodni niz je nakazoval drugačen razplet, saj je Đoković povedel kar s 5:0, preden je osvojil prvo igro Španec. Ta je nato v drugem povedel z 2:0 in potrdil, da se nikakor ne predaja. Srb je izenačil, Alcaraz pa je niz dobil v podaljšani igri, čeprav je imel Srb pri vodstvu s 6:5 zaključno žogico za vodstvo z 2:0.

Zmagovita točka Carlosa Alcaraza:

Tretji niz je bil popolnoma v znamenju mladega Španca, saj je Đoković izgubil kar tri od štirih iger na svoj začetni udarec. Vse je kazalo, da bo imela mladost prednost pred izkušnjami, a se je Beograjčan vnovič prebudil in z dvema odvzema servisa izenačil na 2:2. Dvoboj je dokončno odločila tretja igra petega niza, ko je Španec povedel z 2:1 in na svoj servis s 3:1. Prednost je obdržal do konca in se veselil največje teniške lovorike.

Šestintridesetletni Đoković je letos osvojil oba prejšnja grand slama, tako odprto prvenstvo Avstralije kot Rolland Garros, na “sveti travi” v Wimbledonu pa je danes zapravil priložnost, da bi po letu 2021 že drugič v karieri osvojil sezonski grand slam na OP ZDA.

Đoković je prav tako zamudil priložnost, da se s 24 naslovi na turnirjih za grand slam izenači s slovito Avstralko Margaret Court, ki pa je 13 izmed njih osvojila pred odprto ero tenisa (1968). Še vedno ostaja pri 23 zmagah.

OP Wimbledon, finale:

Carlos Alcaraz (Španija, 1) – Novak Đoković (Srbija, 2) 3:2 (1:6, 7:6(6), 6:1, 3:6, 6:4)