ATP 23. Jan 202413:00 > 13:06 0 komentarjev
Novak Đoković
Novak Đoković Foto: Profimedia

Teniška številka 1, Srb Novak Đoković je prvi polfinalist OP Avstralije, po tem ko je po štirih nizih premagal Američana Taylorja Fritza. V polfinalu se bo pomeril z Italijanom Jannikom Sinnerjem.

Prvi niz je po podaljšani igri dobil veliki favorit dvoboja. Odlična serverja nista oddala začetnega udarca, zato je o zmagovalcu prvega niza odločal “tie-break”. S 7:3 ga je izkušeno dobil srbski as in povedel z 1:0.

Fritz je silovito začel drugi niz. Že v prvi igri je Đokoviću odvzel servis in prednost zadržal do konca. Trpel je le v osmi igri na svoje servis. Đoković je štiri žogice za odvzem servisa, a se je Američan mojstrsko rešil. Na koncu je niz dobil s 6:4 in se v nizih poravnal s številko 1. Izgubljen niz je le razjezil Novaka, ki je takoj Fritzu odvzel servis, nato pa se s 6:2 sprehodil do novega vodstva. Razmerje moči ni spremenilo niti v četrtem nizu, Đoković pa se je treh urah in 48 minutah uvrstil med štiri najboljše v  Melbournu.

Srb je zdaj le še dve  zmagi oddaljen od statusa edinega igralca v zgodovini, ki je osvojil toliko naslovov na turnirjih za veliki slam. Đokovič je s 24. naslovi izenačen z Avstralko Margaret Court. V moškem tenisu je že nekaj časa sam na vrhu, dva več ima od Španca Rafaela Nadala in štiri od Švicarja Rogerja Federerja.

“Bilo je izredno vroče, ko je še bilo sonce. Fizično in čustveno zelo izčrpavajoče. Velik aplavz Fritzu za odlično predstavo danes in na tem turnirju,” je po dvoboju dejal prvi igralce s svetovne teniške lestvice. V polfinalu bo igral z Italijanom Jannikom Sinnerjem, ki je premagal Rusa Andreja Rubljova.

Znan prvi polfinalni par v ženski konkurenci

Coco Gauff, četrta nosilka uvodnega turnirja za veliki slam, je bila s 7:6 (6), 6:7 (3) in 6:2 boljša od Ukrajinke. A potem ko se je 19-letnica v dobri formi prebila do četrtfinala, danes še zdaleč ni bila prepričljiva. Imela je težave na servisu in zapravila kar nekaj priložnosti.

“Srečna sem, resnično ponosna na današnjo borbo. Marta je težka tekmica. Danes sem se res borila in na igrišču pustila vse,” je dejala Gauff. Ta se sicer v prejšnjih štirih poskusih ni nikoli prebila v četrti krog v Melbourne Parku.

Arina Sabalenka
Arina Sabalenka Foto: Profimedia

A tudi Ukrajinki danes ni šlo po načrtih. V prvem nizu je že vodila s 5:1 in nato po podaljšani igri izgubila, igralki pa sta skupaj storili kar 107 neizsiljenih napak.

Coco Gauff je z zmago podaljšala svoj letošnji niz neporaženosti na deset tekem, pred tem je zmagala tudi na turnirju v Aucklandu. V polfinalu jo čaka druga nosilka iz Belorusije Arina Sabalenka.

Branilka naslova je danes suvereno premagala deveto nosilko, Čehinjo Barboro Krejčikovo s 6:2, 6:3 po uri in 11 minutah igre. Druga igralka sveta se je po prepričljivi zmagi še šestič zapored uvrstila med zadnje štiri na turnirjih za grand slam.

“Igrala sem res odličen tenis. Upam le, da bom tako nadaljevala. Vse to je posledica vzdušja. Tukaj imam najboljšo podporo,” je dejala Sabalenka.

Sabalenka je na uvodnem grand slamu sezone do zdaj izgubila zgolj 16 iger, tudi danes je hitro strla Čehinjo. Drugič ji je servis odvzela za vodstvo s 4:1, nato še za 5:2, s čimer si je zagotovila prvi niz. Tudi v drugem je Belorusinja povedla s 4:1, Krejčikova je še prišla na 3:4, a ji kaj več od tega ni uspelo.