Sinnerjeve predstave v Avstraliji niso bile naključje (VIDEO)

ATP 18. Feb 202418:04 0 komentarjev

Jannik Sinner, zmagovalec prvega grand slama letošnje sezone, se ne ustavlja. Dobil je še drugi turnir letos, v finalu Rotterdama je namreč ugnal Avstralca Alexa de Minaurja s 7:5 in 6:4.

Jannik Sinner je finale v nizozemskem Rotterdamu odlično začel. V peti igri prvega niza je Alexu de Minaurju odvzel začetni udarec. V deseti je nato serviral za prvi niz, a kar štirih zaključnih žogic ni uspel izkoristiti, Avstralec pa je ostal v obračunu.

A že v naslednji igri se je Sinner vrnil in znova odvzel začetni udarec nasprotniku, nato pa le še potrdil zmago v prvem nizu (7:5).

V drugem sta si tekmeca znova “izmenjala” začetne udarce, odločilna pa je bila sedma igra. Pri izenačenju s 3:3 je De Minaur znova okusil odlično igro Jannika Sinnerja, ko ta sprejema servis. Italijan je povedel s 4:3, do konca srečanja pa večjih dvomov ni bilo več. Drugi niz je zmagovalec odprtega prvenstva Avstralije dobil s 6:4.

Sinner je v finale prišel po zmagah nad Boticom van de Zandschulpom, Gaelom Monfilsom, Milošom Raonićem in Tallonom Griekspoorom.

S svojo petnajsto zaporedno zmago se je povzpel na tretje mesto na ATP lestvici, s čimer bo postal najvišje uvrščeni Italijan v zgodovini.