Belindi Benčič poraz z Juvanovo služi kot odlična budilka

Grand Slam 6. Sep 202119:58 > 07. Sep 2021 0:15 0 komentarjev
Clive Brunskill/Getty Images

Švicarka Belinda Benčič je postala peta udeleženka četrtfinala posameznic na OP Združenih držav, potem ko je z izidom 7:6, 6:3 porazila Poljakinjo Igo Swiatek. Svoje newyorške sanje še naprej živi 18-letna Britanka, Emma Raducanu, Alexander Zverev pa je niz neporaženosti raztegnil na 15 zaporednih tekem.

Dekleti sta odigrali ekstremno dolg prvi niz, ki je trajal skoraj uro in pol, Benčičeva je bila v podaljšani igri boljša s 14-12.

V drugem je servis Poljakinji vzela za vodstvo s 3:1, potem pa ji do konca ni več ponudila priložnosti za odvzem servisa in se prebila med najboljših osem.

Švicarka je v izjemni rezultatski seriji, saj je po porazu v 1. krogu letošnjega Wimbledona, ko jo je porazila Ljubljančanka Kaja Juvan, dobila 13 tekem, le eno izgubila (četrtfinale Cincinnatija proti rojakinji Jill Teichmann) ter mimogrede osvojila zlato olimpijsko kolajno.

Benčičeva za zdaj na turnirju še ni oddala niza, to je njen tretji četrtfinale na OP Združenih držav, ob zadnjem obisku Flushinga (2019) je bila celo polfinalistka. Za ponovitev predlanskega uspeha bo morala premagati Emmo Raducanu.

Trije najstniki v četrtfinalu

Letošnji US Open je nekaj posebnega, saj blestijo kvalifikanti/-ke. Ena izmed njih je tudi Britanka Raducanujeva, ki se je presenetljivo prebila med osem, potem ko je z izidom 6:2, 6:1 odpihnila še zadnjo domačinko v tekmovanju posameznic, Shelby Rogers.

18-letnica, sicer potomka Romuna in Kitajke, je rojena v Kanadi, se je pa že pri dveh letih z družino preselila v okolico Londona. Družbo med elitnih osem v turnirju posameznic, kar se najstnic tiče, ji dela Kanadčanka Leylah Fernandez.

Nasmejana Emma je postala šele tretja kvalifikantka v odprti dobi tenisa (od leta 1968 dalje), ki se ji je na OP Združenih držav uspelo prebiti med najboljših osem. Ostali dve sta Američanka Barbara Gerken, leta 1981, in Estonka Kaia Kanepi, pred štirimi leti.

Do četrtfinala se je sprehodil tudi Alexander Zverev. Nemec je Jannika Sinnerja odpravil s 3-0 v nizih, čeprav bi se lahko razpletlo tudi drugače. Južni Tirolec je namreč ob koncu tretjega niza zapravil pet priložnosti za znižanje na 1-2 v nizih.

Olimpijski zmagovalec iz Tokia se bo za vstop v polfinale jutri meril z Južnoafričanom Lloydom Harrisom, ki je ob zmagi 6:7, 6:4, 6:1, 6:3 nad “nebotičnikom” Reillyem Opelko postal eden izmed redkih junakov z več izstreljenimi asi od 211 cm visokega orjaka (36-24).

Konec slovenskih nastopov

Iz New Yorka imamo za konec še slabo novico, da je slovenskih nastopov konec. Andreja Klepač je v konkurenci ženskih dvojic z Darjo Jurak izpadla proti domači navezi Cori Gauff/Cathy McNally (4:6, 4:6), Sebastian Dominko pa je v 1. krogu mladinskega US Opena za posameznike moral priznati premoč Philipu Sekuliću.

Avstralec je člana ŽTK Maribor porazil z izidom 6:4, 3:6, 6:3, Mariborčan pa je par ur kasneje nato izpadel še v konkurenci dvojic skupaj s Perujcem, Christopherjem Lijem.