Carlos Alcagrass* se pred Wimbledonom vrača na vrh ATP lestvice (VIDEO)

ATP 25. Jun 202317:24 0 komentarjev

Španec Carlos Alcaraz je osvojil svoj prvi teniški turnir ATP na travnati podlagi. Prvi nosilec je na turnirju v londonskem Queensu v finalu premagal sedmopostavljenega Avstralca Alexa de Minaura s 6:4 in 6:4.

Za Alcaraza je to skupno enajsti turnirski naslov, pred tem je dobil sedem turnirjev na pesku, tri pa na trdi podlagi.

Z današnjo zmago se bo na lestvici ATP spet prebil na vrh, kjer bo zamenjal Srba Novaka Đokovića, to pa hkrati pomeni, da bo imel na prihajajočem Wimbledonu status prvega nosilca.

De Minaur je ostal pri sedmih naslovih, enega je osvojil tudi že na travi, in sicer leta 2021 v Eastbournu. Zanimivo, njegovo dekle, Britanka Katie Boulter, je ravno prejšnji teden prišlo do svojega debitantskega naslova na WTA turnirjih, ko je osvojilo Nottingham.

Alcaraz je za zmago, za katero je potreboval uro in 40 minut, dobil 477.795 evrov in 500 točk za lestvico ATP, medtem ko je de Minaur pospravil 220.880 evrov in 300 točk. Dvajsetletni Španec je postal peti najmlajši teniški igralec z vsaj enim naslovom na vseh treh podlagah. Pesek, beton in travo so mlajši od “Charlyja” odkljukali le Björn Borg (pri 17 letih), Mats Wilander (19), Jimmy Connors (19) in Lleyton Hewitt (19).

*Alcagrass je izpeljanka iz špančevega priimka, ki si jo je pridobil ta teden ob dobrem nastopanju na travi (angleški prevod za travo = ‘grass’)

Halle Kazahstancu

Rus Alexander Bublik, ki nastopa za Kazahstan, je osvojil turnir serije 500 s travnato podlago v Halleju. V finalu je s 6:3, 3:6 in 6:3 ugnal velikega prijatelja, Rusa Andreja Rubljova. Z zmago nad sedmim igralcem sveta je prišel do druge turnirske zmage, prve po lanskem Montpellierju in s tem največje v svoji karieri. Za nagrado se bo na jutrišnji osveženi ATP lestvici znašel na 27. mestu, kar je njegova najboljša uvrstitev.

To Bubliku prinaša status nosilca na Wimbledonu. Tekmo je atraktivni “Sasha” zaključil v svojem slogu: sicer storil tri dvojne napake, a zaključil z asom na drugi servis. Na celotnem turnirju je izstrelil skoraj 80 asov (danes 21), v povprečju po 15 na tekmo. Rubljov ostaja pri trinajstih turnirskih zmagah, letos je osvojil masters v Monte Carlu.