Đoković nadaljuje dvanajst let trajajoč niz neporaženosti (VIDEO)

ATP 15. Sep 202319:40 0 komentarjev

Novak Đoković je z zmago nad Alejandrom Davidovichem Srbiji že zagotovil nastop na zaključnem turnirju Davisovega pokala v Malagi, ko se bo igralo na izločanje. Španca je zmagovalec 24 turnirjev velike četverice v Valenciji premagal z izidom 6:3 in 6:4 ter po le petih dneh premora od slavja v Flushingu spet blestel. "Furija" je ta teden brez Rafaela Nadala in Carlosa Alcaraza preprosto nekonkurenčna.

Ker je Laslo Đere predhodno porazil Alberta Ramosa, ima Srbija zmago proti domačinom že v žepu.

V torek je četa kapetana Viktorja Troickija porazila Korejce, tako da so si uvrstitev v novembrske izločilne boje, ki jih gosti Malaga, Srbi že zagotovili.

Za Đokovića je bila to že jubilejna dvajseta zaporedna posamična zmaga v Davisovem pokalu. Zadnjo je (kot predajo) vknjižil v sezoni 2011, ko ga je v Beogradu premagal Juan Martin Del Potro. “Noleta” in druščino sedaj čaka le še boj za prvo mesto s Čehi, kar bi jim čez dva meseca v četrtfinalu utegnilo prinesti nekoliko lažjega tekmeca.

Đoković ima v letošnji sezoni skupno bilanco zmag in porazov 47 proti 5.

Srbija je Davisov pokal osvojila le enkrat, in sicer leta 2010, ko so tedaj pod taktirko Bogdana Obradovića v beograjskem finalu porazili Francoze.

“Zahtevni pogoji, v prvem nizu je bilo danes izjemno vlažno in vroče, tudi nekateri gledalci so se pritoževali in vzklikali, da potrebujejo več zraka. Sam sem trenutno v sedmih nebesih, igranje za Srbijo pomeni odgovornost in privilegij, zato sem vesel, da sem prispeval k uvrstitvi v Malago. Se bomo pa proti Češki vseeno borili za prvo mesto in boljše izhodišče,” je potem, ko je nadoknadil zaostanek 1:4 v drugem nizu, dejal Đoković.

Srbija in Češka se bosta za prvo mesto v skupini C pomerili jutri. Srečanje iz Pavilijona Municipal Font de Sant Lluís si boste lahko v prenosu ogledali na enem izmed programov televizije Sportklub.