Blaž Rola Slovenijo po prvem dnevu drži v igri za zmago (VIDEO)

ATP 15. Sep 202316:22 > 16:42 0 komentarjev

Slovenska teniška reprezentanca v sklopu II. Svetovne skupine Davisovega pokala ta konec tedna gosti moštvo Luksemburga. Prvi dan dvobojev v ljubljanskem parku Tivoli se je začel po željah kapetana gostov Gillesa Muellerja, saj je njegov glavni adut Alex Knaff s 3:6, 7:6 in 6:2 premagal Bora Artnaka, nato pa je izid na 1-1 v zmagah poravnal najboljši slovenski igralec Blaž Rola.

Ptujčan je z izidom 7:6, 6:2 premagal zaporednega univerzitetnega prvaka Chrisa Rodescha, ki v ZDA nastopa za univerzo Virginija.

Najvišje uvrščeni Slovenec na ATP lestvici je pričakovano slavil, potem ko je v prvem nizu gledalce vseeno malce moral držati na trnih. Povedel je s 4:1, prednost “brejka” kasneje zapravil, a potem v podaljšani igri prevladal s 7 proti 3.

V drugem je hitro pobegnil s štirimi igrami prednosti in zalogo ohranil do konca ter reprezentanci v vikend spravil s poravnanim izidom 1-1 v zmagah.

Artnak igral rahlo poškodovan

19-letni Artnak je bil pred tem v zgodnje popoldanskem duelu na odlični poti, da svojega nasprotnika premaga. Po zaostanku 2:3 je v prvem nizu dobil kar šest zaporednih iger (6:3, 2:0) in bil na odlični poti k zmagi.

Knaff, nekdanji igralec univerze Florida State, je vrnil udarec in izid poravnal. Slovenski mladi up je kasneje pri izidu 4:5 sicer ubranil set žogico, a bil v podaljšani igri prekratek, pa čeprav jo je odprl s t.i. “mini-breakom”.

Luksemburžan, sicer 486. igralec sveta, je v odločilnem nizu pobegnil na 3:1, prednosti odvzetega servisa pa po zdravniškem odmoru Artnaka (hrbet) ni izpustil ter razveselil kakšnih 30 glasnih luksemburških navijačev na tribunah TC Tivoli.

“Zmagala sta oba prva ‘loparja’, čeprav priznam, da sem po tihem računal tudi na zmago Bora, a se ni izšlo. Glede na to, da so igralci zelo izenačeni, je rezultat povsem pričakovan. Zdaj moramo vse sile usmeriti v igro dvojic, ki je v takih primerih velikokrat odločilna,” je dejal slovenski kapetan Grega Žemlja.

Jutri je na sporedu najprej obračun dvojic in nato še dva duela posameznikov. Srečanja se začnejo ob 11. uri.