Đoković nenadejano hitro v osmino finala Cincinnatija

ATP 17. Avg 20237:15 0 komentarjev

Novak Đoković se je na masters turnirju v Cincinnatiju po hitrem postopku uvrstil med najboljših 16, potem ko je v drugem krogu izločil Španca Alejandra Davidovicha Fokino. Ta je Srbu po izgubljenem prvem nizu dvoboj zaradi bolečin v hrbtu raje predal.

Drugi teniški igralec sveta je prvi niz po 42 minutah dobil s 6:4, po le dveh odigranih točkah v drugem pa je nasprotnik iz Malage raje odnehal, da pred OP ZDA ne poslabša svojega zdravstvenega stanja.

“Nole” je v Ohiu odigral prvo tekmo po sezoni 2021 na ameriških tleh in na trenutke prišel do svoje prepoznavne igre. Povsem pričakovano je bil daleč od svojega najboljšega tenisa, saj je bil to njegov prvi tekmovalni dvoboj po finalu Wimbledona s Carlosom Alcarazom pred več kot mesecem dni.

Beograjčan je v konkurenci dvojic izgubil z rojakom Nikolo Ćaćićem.

36-letni rekorder po številu zmag na turnirjih velike četverice je v Cincinnatiju doslej slavil dvakrat, leta 2018 in v koronski sezoni 2020, ko se je turnir izjemoma odvijal v Flushing Meadowsu, na prizorišču US Opena.

Đoković se bo v osmini finala pomeril proti Gaelu Monfilsu, s katerim je doslej dobil vseh osemnajst (18!) medsebojnih duelov.

Spet lahko prevzame žezlo

“Nikoli nočeš zmagati na tak način, gledalci so pričakovali napet boj, Alejandru želim čim hitrejše okrevanje. Upam, da bom iz tekme v tekmo dvigoval formo. Sicer pa vsi govorijo o moji starosti in kaj mi pri teh letih uspeva. A poglejte Gaela Monfilsa. Je leto starejši od mene, pa še zmeraj igra odlično,  poleg tega je eden izmed najbolj karizmatičnih ljudi na turneji. Veselim se dvoboja z njim,” je po tekmi povedal Novak.

Ta teden se lahko spet zavihti na prvo mesto ATP lestvice, a potrebuje čim prejšnji izpad Alcaraza. Proti Monfilsu bo zaigral v petek zgodaj zjutraj, ob 2.30 uri po srednjeevropskem času.