Đoković melje, zdaj na vrsti 59. zmenek s starim rivalom

Grand Slam 29. Maj 202218:41 > 20:44 0 komentarjev

Novak Đoković se je poigral z Diegom Schwartzmanom, Argentinca še sedmič v prav toliko medsebojnih dvobojih premagal (6:1, 6:3, 6:3) in se tako že šestnajstič v karieri ter trinajstič zapored prebil v četrtfinale Rolanda Garrosa. Če sta si njegova glavna konkurenta za letošnjo turnirsko zmago, Rafael Nadal in Carlos Alcaraz, ogledala dvoboj, sta lahko upravičeno zaskrbljena.

Novak je začel umirjeno, “Pequeju” pri 1:1 ponudil dve priložnosti za odvzem servisa, potem pa igre do konca prvega niza sploh ni več oddal.

V drugem nizu je Argentinca spustil predse (0:3), potem pa z nezmotljivo igro spet kot valjar “zapeljal” čez nizko raslega igralca iz Buenos Airesa (6:3) ter po uri in pol potreboval le še en niz za preboj med najboljšo osmerico. V tretjem nizu je Srbu odločilen “brejk” uspel v šesti igri, ko je povedel 4:2 in se nato le še “sprehodil” do zmage.

‘Pripravljen bom, kdorkoli mi pride na pot’

Srb je po tekmi s Schwartzmanom deloval odločen. Dejal je, da se ne boji prihodnjih izzivov.

“Kot eden izmed najboljših igralcev seveda imam pomembno besedo pri tem, kdaj bi rad igral tekmo, a na koncu je odločitev v rokah direktorja turnirja in televizijskih hiš s pravicami. Priznam, da sem vesel, ker sva igrala čez dan. Ponoči bi bile razmere počasnejše, žoga ne bi tako močno skakala, kar Diegu bolj paše,” je po srečanju osmine finala razlagal Srb.

Vse kar delam, pač delam s srcem, ker tako čutim. Danes enostavno nisem začutil te povezave, sem se pa zahvalil ekipi in bogu. Določene tekme so takšne, nekatere pač drugačne,” je Novak pojasnil, zakaj se tokrat ni obrnil v vse štiri strani tribun in pozdravil občinstva.

Tokrat se je pariška publika že od začetka tekme postavila nekoliko bolj na stran Argentinca.

Izenačil “Jimba” Connorsa

Nato se je ozrl v prihodnost: “Tekma z Rafaelom Nadalom je težko pričakovan duel za mnoge oboževalce tenisa. Veseli me, ker na igriščih nisem preživel preveč časa, saj bo tekmo odločala ustrezna fizična pripravljenost. Pripravljen sem, dajem si lepe možnosti za zmago, kdorkoli bo na drugi strani mreže.”

Đokoviću je danes med drugim uspelo dohiteti Jimmyja Connorsa, saj sta z Američanom zdaj edina igralca, ki se jima je na istem turnirju velike četverice kar 13-krat zapored uspelo uvrstiti v četrtfinale.

Legendarnemu “Jimbu” se je to na OP ZDA posrečilo med leti 1973 in 1985.

“Randi” številka 59

Po točkah je prvi igralec sveta srečanje dobil suvereno, 97 proti 67. Da je “Nole” tudi letos vsekakor zrel za turnirsko zmago v Parizu, potrjuje dejstvo, da do četrtfinala ni oddal niti enega niza. Pred četrtfinalom je na drugem vrhuncu sezone nazadnje klonil leta 2009.

Takrat ga je v 3. krogu porazil Nemec, Philipp Kohlschreiber.

Vstop med najboljše štiri bo Đoković iskal v torek, ko se bo meril z Rafaelom Nadalom, ki je po slabih štirih urah in pol le strl odpor Kanadčana, Felixa Auger Aliassimea.

Đoković se bo s svojim največjim rivalom pomeril že kar 59-tič! V medsebojnih srečanjih Srb vodi s 30 proti 28, na pesku “Rafa” vodi z 19 proti 8.