Đoković že v polfinalu zaključnega turnirja

ATP 16. Nov 202216:02

Srbski teniški zvezdnik Novak Đoković se je z zmago nad Rusom Andrejem Rubljovom že uvrstil v polfinale sklepnega turnirja teniške sezone v Milanu. Danes je bil od Rusa boljši s 6:4 in 6:1, že v prvem krogu rdeče skupine pa je v ponedeljek ugnal tudi Grka Stefanosa Cicipasa. Ta je tokrat premagal Danila Medvedjeva in ga že izločil od napredovanja.

Rubljov bo odločilno tekmo za polfinale finala ATP igral s Cicipasom, ki je Medvedjeva na fantastičnem obračunu premagal s 6:3, 6:7 (11) in 7:6 (1). Zmagovalec dvoboja se bo v polfinalu pridružil Novaku Đokoviću, Casperju Ruudu in zmagovalcu dvoboja med Taylorjem Fritzem ter Felixom Augerjem-Aliassimom.

Na današnjem dvoboju je Đokoviću odločilni odvzem servisa uspel v 10. igri. V drugem nizu pa je Srb hitro povedel s 3:0, nato tekmecu odvzel še servis za 5:1 in po uri in devetih minutah je bil zmagovalec znan.

Đoković je na turnirju sicer resda šele sedmi nosilec, a za številne favorit tega tekmovanja. Na sklepnem turnirju moške karavane nastopa že 15. v karieri, želi pa si šesti naslov in izenačenje števila lovorik z rekorderjem Švicarjem Rogerjem Federerjem.

Doslej je bil najboljši na sklepnem turnirju sezone v letih 2008, 2012, 2013, 2014 in 2015.