Francoz ostaja neporažen v finalih

ATP 2. Mar 202420:41 0 komentarjev
Ugo Humbert

Francoz Ugo Humbert je zmagovalec teniškega turnirja serije ATP 500 v Dubaju z nagradnim skladom 2,87 milijona evrov. Humbert je za svoje šesto slavje na turnirjih najvišje ravni ugnal Kazahstanca Aleksandra Bublika s 6:4, 6:3. Dvoboj je trajal uro in 27 minut.

Petindvajsetletni Humbert je šestič igral v finalu na najvišji ravni in še šestič zmagal. Pred Dubajem je bil najboljši pretekli mesec v Marseillu ter še v Metzu (2023), Halleju (2021) ter leta 2020 v Antwerpnu in Aucklandu.

Francoz bo na ponedeljkovi posodobljeni lestvici ATP najvišje doslej, saj bo napredoval na 14. mesto. Tudi Bublik bo v ponedeljek najvišje v karieri in bo kot prvi Kazahstanec v zgodovini zasedel mesto med najboljšimi 20. Odvisno od razpleta turnirja v čilskem Santiagu bo bodisi 19. bodisi 20.

Bublik je sicer igral v 11. finalu na najvišji ravni, drugič na turnirjih serije ATP 500, a ostal pri štirih lovorikah v karieri.

V finale je 26-letni Kazahstanec napredoval, potem ko je bil v petek njegov tekmec, Rus Andrej Rubljov, diskvalificiran. Drugi nosilec je globoko v tretjem nizu žalil linijskega sodnika in preklinjal, zaradi česar ga je glavni sodnik dvoboja diskvalificiral.