Četrti grand slam za Čehinji, prvi “tam spodaj”

Grand Slam 30. Jan 20228:31 2 komentarja

Čehinji Barbora Krejčikova in Katerina Siniakova sta zmagovalki teniškega odprtega prvenstva Avstralije v Melbournu v konkurenci ženskih dvojic. Prvi nosilki sta v finalu s 6:7 (3), 6:4 in 6:4 po dveh urah in 44 minutah odpravili Kazahstanko Ano Danilino in Brazilko Beatriz Haddad Maia.

Prvi nosilki, zdaj skupno že štirikratni zmagovalki turnirjev dvojic za grand slam, sta edini niz na turnirju izgubili prav v finalu. V 61 minutah teniške igre po dvakrat izgubili začetni udarec, zato je o prednosti pred nadaljevanjem odločala podaljšana igra. V njej sta Kazahstanka Ana Danilina in Brazilka Beatriz Haddad Maia povedli s kar 6:0 in tie-break dobili s 7:3.

Zelo izenačena sta bila tudi drugi in tretji niz, ki po dolžini nista veliko zaostajala za prvim (51 in 52 minut). Drugega je odločila že prva igra, ko smo videli edini brejk. V odločilnem pa je bilo napak pri servisih spet več, a Čehinji sta servis izgubili le enkrat, tekmici pa dvakrat. Izkoristili sta prvo zaključno žogico in se veselita četrtega grand slama v konkurenci dvojic.

Zanju je to prvi uspeh na OP Avstralije, do zdaj sta bili dvakrat najboljši na OP Francije (2018, 2021) in enkrat v Wimbledonu (2018). Od turnirjev velike četverice jima manjka le še naslov v Združenih državah Amerike. Krejčikova je sicer v posamični konkurenci zmagala na lanskem Roland Garrosu, letos v Melbournu pa izpadla v četrtfinalu.

Prvi teniški vrhunec sezone se bo zaključil z moškim finalom med Danilom Medvedjevim in Rafaelom Nadalom.

Ženske dvojice, finale

Krejčikova/Siniakova (Češ/1) – Danilina (Kaz)/Haddad Maia (Bra) 6:7 (3), 6:4, 6:4