Kaja Juvan na Madžarskem pokleknila v četrtfinalu (VIDEO)

Tenis 21. Jul 202313:48 0 komentarjev

Ljubljančanka Kaja Juvan je s predstavami ta teden v Budimpešti pred četrtfinalom postala celo prva favoritinja stavnic za zmago na WTA turnirju serije 250. Žal zaupanja danes ni upravičila in se s porazom poslovila od tekmovanja. Ljubljančanko je z izidom 6:3, 3:6, 2:6 porazila Rusinja Marija Timofejeva, ki je v turnir iz kvalifikacij prišla kot srečna poraženka.

Igralki iz Kosez se je po eni uri nasmihal tretji polfinale v karieri na WTA turnirjih.

Prvi niz je dobila s 6:3 in v drugem povedla z odvzetim servisom, lepo priložnost za pobeg na “brejk” prednosti pa je imela tudi v sedmi igri drugega niza, ko je na servis nasprotnice povedla 30:15.

Brez protistrupa za agresivno igro

Po prvem nizu je tekmici prevečkrat dovolila, da diktira točke s svojim močnim “forehand” udarcem. V prvem nizu je slovenska reprezentantka mirno držala svoj servis, na začetni udarec Rusinje pa z izjemo ene igre ustvarila “brejk” žogice v čisto vsaki. Izkoristila je osmo, povedla s 5:3 in potem brez preglavic odservirala za 1-0 v nizih:

Pred drugim nizom je 19-letna tekmica na igrišče poklicala zdravnico, ki ji je oskrbela stopalo. Desetminuten premor Kaje pretirano ni ohladil, iz “štartnih blokov” se je sicer pognala z novim odvzemom servisa, a je Rusinja izid hitro poravnala, kasneje pa igrala agresivno (16 “winnerjev” in 14 neizsiljenih napak v drugem delu srečanja) ter z “brejkom” zaloge izid v nizih poravnala.

Težko se je znebiti občutka, da bi lahko Juvan danes napredovala, če bi srečni poraženki večkrat skrajšala žogo, saj je bila v servisnem polju ta izgubljena in delala številne napake. V tretjem nizu je Rusinja nadaljevala z “forehand granatami” in pobegnila na 5:1 ter po nekaj več kot dveh urah in pol vstopila v svoj prvi polfinale na WTA turneji.

Današnjo tekmico Kaje Timofejevo trenira Slovenec Anej Morel.

Kajo po porazu čaka nastop na WTA turnirju serije 250 v nemškem Hamburgu, če bo ob vseh odpovedih tam dosegla kvalifikacije. Z nastopom na Madžarskem si je uvrstitev na lestvici popravila za več kot dvajset pozicij, nov teden bo začela okoli 145. mesta na svetu.