Kaja Juvan v Strasbourgu izločila prvo favoritinjo za naslov

Tenis 19. Maj 202213:22 > 15:19 0 komentarjev

Kaja Juvan je v četrtfinalu WTA turnirja serije 250 v Strasbourgu s 7:6 (4) in 6:4 porazila Belgijko, Elise Mertens. Slednja je bila na stavnicah pred začetkom četrtfinalnih dvobojev v Alzaciji celo prva favoritinja za turnirsko zmago.

Nekoč 12. igralka sveta je v prvem nizu proti Ljubljančanki povedla z “brejkom” prednosti 4:2, pri 5:4 tudi servirala za prvi niz, potem pa je sledil preobrat.

Kaja je nasprotnici odvzela servis (na 30), kasneje pa v podaljšani igri slavila s 7:3 in si zagotovila lepo psihološko in rezultatsko prednost. Pred nadaljevanjem je druga najbolje uvrščena Slovenka zaprosila za pomoč maserke, ki ji je oskrbela nogo in po petih minutah se je dvoboj nadaljeval.

Drugi polfinale v karieri

V drugem nizu je Juvan s prednostjo odvzetega servisa povedla z 2:1, takoj doživela “rebreak”, potem pa spet pobegnila in se ni več ozirala. Servis za polfinale pri 5:4 se je spremenil v zmago, eno izmed njenih najpomembnejših v tej sezoni.

To je drugi polfinalni nastop za Juvan na WTA turnirjih, potem ko je v tej fazi profesionalnih tekmovanj premierno zaigrala lani doma (Portorož).

Za debitantski nastop v finalu WTA turnirja se bo 21-letna igralka iz Kosez v Ljubljani borila proti prvi nosilki Strasbourga, Čehinji Karolini Pliškovi. To bo njun prvi medsebojni duel.

Že sedaj je jasno, da bo Kaja po tem tednu najvišje v svoji karieri na WTA lestvici, saj ji projekcija kaže uvrstitev na vsaj 71. mesto, v primeru turnirske zmage bi se zavihtela celo na 55. pozicijo.