Kaja v finalu! Na “limanice” se je ujela še nekdanja št. 1

Tenis 20. Maj 202217:20 > 18:52 0 komentarjev

Kaja Juvan se je v Strasbourgu prebila do svojega prvega finala na WTA turnirjih med posameznicami. V polfinalnem srečanju je bila z izidom 6:2, 7:5 boljša od nekoč prve igralke sveta, Čehinje Karoline Pliškove. Za naslov bo Ljubljančanka jutri ob 15. uri igrala proti Angelique Kerber. Prenos srečanja si boste lahko ogledali na programih televizije Sportklub.

Kaja je odlično začela, po dobre pol ure povedla s 5:1 in si zlahka zagotovila zmago v prvem nizu (6:2).

V zelo vlažnih, razmočenih razmerah, ko so organizatorji večkrat pomislili na prekinitev dvoboja, je Kaja tekmico ves čas silila v gibanje ter imela zlasti na svoj začetni udarec pobudo. Čehinji ni ponudila niti ene priložnosti za odvzem servisa, sama je izkoristila obe.

Vedela, da mora biti aktivna

V drugem nizu se je nekoliko načeta prva nosilka tekmovanja – imela je močno povito desno stegno – bolje upirala, nekajkrat lepo zadela “winner” s svojim potentnim forehand udarcem, a pri 5:5 toliko popustila, da je Juvan pobegnila z “breakom”, kar je nato potrdila za svoj prvi finale na WTA turneji v svoji karieri. Dvoboj je trajal uro in 22 minut.

“Uživam v tem tednu, dobro se počutim tukaj v Strasbourgu. Počutila sem se odlično kondicijsko pripravljena. Želela sem vrniti čim več njenih močnih servisov in biti čim bolj aktivna, saj se zavedam, da bi me v primeru pasivnosti nasprotnica ‘uničila’,” je takoj po zmagi že na igrišču povedala Ljubljančanka.

Zadnji dve točki srečanja:

V svojem največjem dvoboju kariere se bo jutri pomerila proti Angelique Kerber. Tudi Nemka je bila nekoč na prvem mestu WTA lestvice, trenutno je 22.

Če Kaja jutri zmaga, jo uspeh vodi na 55. mesto WTA lestvice, v primeru poraza se ji obeta 67. oziroma 68. mesto.