Zdaj je jasno, da bo Jannik Sinner v ponedeljek – ne glede na razplet Roland Garrosa – postal novo okronani kralj belega športa. Italijan bo od ustanovitve računalniške razvrstitve, ki kaže razmerje moči v svetu moškega tenisa, 29. ime na vrhu ATP lestvice.
Južnega Tirolca iz tedna v teden spremlja italijanski trener Simone Vagnozzi, pri čisto vseh večjih dogodkih (Mastersi in turnirji velike četverice) pa se ekipi v zadnjih dveh letih pridruži še Avstralec Darren Cahill.
Verjeli ali ne, Jannik Sinner bo s ponedeljkovo zasedbo prvega mesta na ATP lestvici postal že četrti posameznik, ki je teniški Parnas dosegel pod taktirko Cahilla. Slednji je imel zelo solidno kariero, bil leta 1988 polfinalist Odprtega prvenstva ZDA, dosegel 22. mesto na svetovni lestvici, športno pot začinil tudi z dvema turnirskima zmagama (Gstaad 1988 in San Francisco 1991), a kot trener naredil še precej večji posel.
Mali ubijalec
Do prvega mesta na svetu je najprej leta 2001 pripeljal rojaka Lleytona Hewitta, ko je bilo temu le 20 let, tri leta kasneje pa je – po vrnitvi oziroma suspenzu zaradi dopinga – na vrh pomagal splezati še Andreju Agassiju. Takrat je ameriški veteran postal celo najstarejši posameznik s statusom najboljšega na svetu. Rekord, ki mu ga je kasneje ‘ukradel’ Roger Federer, temu pa Novak Đoković.
Da ima Cahill res Midasov dotik, govori že samo dejstvo, da se je Cahillu glino tudi na WTA turneji uspelo oblikovati tako, da je eno izmed deklet popeljal do vrha. To se mu je posrečilo s Simono Halep, ki je na teniški Mount Everest prišla po odlični sezoni 2017.
Cahill je vsaj del svoje trenerske kariere čas posvetil tudi Andyju Murrayju, Ani Ivanović, Fernandu Verdascu, Danieli Hantuchovi in Sorani Cîrstei.
Kot eden izmed najbolj prijaznih ljudi v teniški karavani ima Cahill vzdevek, ki je diametralno nasprotje njegove osebnosti: The Killer (prevod: ubijalec). Ko so ga novinarji vprašali, kje je dobil ta nadimek, je dejal: “Pri 15 letih sem bil najnižji poba v razredu, a že takrat zelo dober v tenisu ter premagoval precej višje in starejše nasprotnike. Zato so me začeli klicati ‘Little Killer’ (Mali ubijalec). Ko sem nato pri 17 letih zrasel za dobrih 20 centimetrov, je predpona ‘mali’ izginila.”
Vzdevek bi lahko njegov trenutni varovanec kar podedoval, vsaj če gre soditi po letošnjih rezultatih (razmerje 28-2 v sezoni 2024). Toda glede monopola nad vrhom ATP lestvice bo imel vsaj Carlos Alcaraz še marsikaj za povedati. Fantiča se bosta v petek udarila za finale OP Francije, kar utegne biti eden izmed najboljših dvobojev koledarskega leta.
Prvi letošnji duel med čudežnima dečkoma sodobnega tenisa je v Indian Wellsu pripadel Špancu.
Kakšno je tvoje mnenje o tem?
Sodeluj v razpravi ali preberi komentarje