Nadal brez težav prek Corrieja

Grand Slam 13. Feb 202113:21 0 komentarjev
Rafael Nadal

Rafael Nadal se je uvrstil med najboljših 16 na OP Avstralije potem ko je s 3:0 v nizih premagal Britanca Camerona Norrieja.

Britanec Cameron Norrie, sicer 69. na lestvici ATP, je prvi prišel do breaka v peti igri, vendar je izkušeni Španec Rafael Nadal takoj, brez izgubljene točke, naredil re-break. Odločitev v prvem nizu je padla v 12. igri, ko je Nadal povedel s 40:0, nato pa izkoristil drugo žogico za niz in ga dobil s 7:5.

V drugem nizu je imel Nadal dve priložnosti za break v četrti igri, vendar ju ni izkoristil, mu je pa to uspelo v šesti in znova v osmi igri, niz je zanesljivo dobil s 6:2 po samo 33 minutah igre.

Norrie se je v tretjem nizu boril, čeprav na servis tekmeca ni imel nobenih možnosti (na celem dvoboju je imel le eno break žogico) in zdržal vse do 12. igre, ko je Nadal prišel do zaključne žogice in jo takoj tudi izkoristil.

Končni izid je bil 7:5, 6:2 in 7:5 za Nadala, ki bo v naslednjem kolu igral proti Fabiu Fogniniju.