Oba zlata iz Tokia gladko dalje, srebrni Hačanov domov

Grand Slam 31. Avg 202122:39 > 01. Sep 2021 7:58

Na OP Združenih držav v tenisu nemoteno poteka program drugega igralnega dne. Igrišča Flushing Meadowsa je preizkusila tudi prva igralka sveta.

Ashleigh Barty z nekdanjo finalistko (l. 2010) turnirja Vero Zvonarjovo, ki pa je daleč od stare forme, ni imela večjih preglavic.

Po točno uri in pol igre jo je odpravila s 6:1, 7:6, v drugem krogu jo za nagrado čaka precej višja ovira, saj se bo pomerila proti zmagovalki nedavnega turnirja v Chicagu, 18-letni Danki, Clari Tauson. Ta je bila s 7:5 in 6:0 boljša od Francozinje, Clare Burel.

Guliverimage

Napredovala je tudi senzacija letošnjega Wimbledona, še ena 18-letnica, Emma Raducanu. Britanka je v Flushingu za zdaj še brez oddanega niza, najprej je v kvalifikacijah trikrat slavila z 2-0, danes pa je s 6:2, 6:3 ugnala še Švicarko, Stephanie Vögele. Pojutrišnjem se bo srečala s Kitajko, Shuai Zhang.

V 2. krogu OP Združenih držav je tako uvrščenih kar pet najstnic, saj so si pred tem vstopnico za med 64 najboljših pridobile 17- letna Cori Gauff (ZDA), 19-letna Maria Camila Osorio Serrano (KOL) in 18-letna Leylah Annie Fernandez (KAN).

Med najboljših 64 sta se uvrstila tudi oba nosilca zlate kolajne z OI v Tokiu med posamezniki/-cami. Švicarka Belinda Benčič je bila s 6:4, 6:4 boljša od Nizozemke Arantxe Rus, lanski finalist turnirja Alexander Zverev pa je s 3-0 v nizih (6:4, 7:5, 6:2) “pošolal” domačega veterana Sama Querreya.

Konec je nastopov v New Yorku za srebrnega olimpijca iz Tokia, Karena Hačanova. Rus je že v 1. krogu naletel na “mino” v obliki Južnoafričana, Lloyda Georgea Harrisa. Slednji je po petih nizih slavil s 6:4, 1:6, 4:6, 6:3, 6:2, pa četudi je imel na kontu ob koncu srečanja točko manj.

Kasneje je svojo misijo OP ZDA s tekmo proti Petri Kvitovi začela še tretja Slovenka v glavnem delu tekmovanja, Polona Hercog. Čehinja je bila boljša s 6:1 in 6:2.

Pa še to opozorilo: Danes in jutri bo v New Yorku muhasto vreme, zato bodo tekme večinoma potekale le na dveh igriščih s streho.