Hercogova proti Čehinji zbirala igre

Grand Slam 1. Sep 20211:44 > 8:11 0 komentarjev
Guliverimage

Po napredovanju Kaje Juvan in Tamare Zidanšek v 2. krog Flushing Meadowsa je Polona Hercog v New Yorku pričakovano obstala na prvi oviri.

Mariborčanko je na Grandstandu, tretjem največjem igrišču teniškega centra Billie Jean King, ugnala dvakratna zmagovalka Wimbledona, Petra Kvitova. Čehinja je bila po eni uri in dveh minutah boljša z izidom 6:1, 6:2 in se bo v 2. krogu pomerila proti rojakinji Kristini Pliškovi.

Čehinja kaznovala preveč obrambno igro

Kvitova, sicer dvakratna četrtfinalistka tega turnirja, je bila od samega začetka odločnejša, v prvem nizu že po dobrih dvajsetih minutah povedla s 5:0, tudi v drugem nizu pa se hitro odlepila od tretje slovenske predstavnice v glavnem delu tekmovanja posameznic.

Na koncu je Polona zbrala le sedem “winner” udarcev, pri returnu in nasploh med izmenjavami se je držala krepko za osnovno črto, zapravila pa vse tri priložnosti za odvzem servisa Čehinji.

Štajerka se bo v Flushingu kljub porazu zadržala vsaj še kakšen dan ali dva, saj jo v konkurenci ženskih dvojic čaka nastop v paru z Anastazijo Sevastovo iz Latvije.

Drugi dan tekmovanja v ženskem delu turnirja ni postregel z večjimi presenečenji. Napredovala je tudi 7. nosilka Iga Swiatek, ki je s 6:3, 6:4 odpravila domačinko Jamie Loeb.

V 2. krogu Poljakinjo čaka Francozinja Fiona Ferro.