Prvi igralec sveta suveren, branilka naslova potrebovala tri nize (VIDEO)

Grand Slam 4. Jul 202319:00 0 komentarjev

Prvi igralec s svetovne računalniške lestvice, Španec Carlos Alcaraz, je prepričljivo preskočil prvo oviro na tretjem turnirju za grand slam v Wimbledonu. V uri in 55 minutah igre je premagal 36-letnega Francoza Jeremyja Chardyja s 6:0, 6:2 in 7:5 in s tem veterana poslal v športni pokoj. Chardy, sicer poročen z Britanko in živeč na Otoku, je pred turnirjem dejal, da je to njegov zadnji turnir v karieri.

Uspešna je bila tudi branilka naslova, Kazahstanka Jelena Ribakina, ki je slavila v treh nizih.

Šestnajst let mlajši Španec se bo v drugem krogu pomeril z zmagovalcem francoskega obračuna med Alexandrom Müllerjem in Arthurjem Rinderknechom, Kazahstanko, ki je bila boljša od Američanke Shelby Rogers s 4:6, 6:1 in 6:2, pa čaka Francozinja Alize Cornet ali Japonka Nao Hibino.

V Wimbledonu dvoboji zaradi dežja potekajo le na osrednjem igrišču in igrišču številka ena, ki imata streho. Ostale partije so bile prekinjene nekaj po 13. uri po slovenskem času in se verjetno danes, ob slabi vremenski napovedi, ne bodo nadaljevale.

Dvoboj mora dokončati tudi Kaja Juvan, ki se meri z Rusinjo Margarito Betovo, 1316. igralko sveta. Izid ob prekinitvi je 6:0 in 4:3 v korist Ljubljančanke.

V drugem krogu bo zmagovalko slovensko-ruskega obračuna pričakala boljša iz dvoboja med 22. nosilko, Rusinjo Anastasijo Potapovo, in Švicarko Celine Näf, ki je 165. na lestvici WTA.

Britanci sanjarijo

Lanski finalistki Ons Jabeur se je uvod letošnjega Wimbledona izšel po načrtih, saj je Tunizijka s 6:3 in 6:3 napredovala proti Poljakinji Magdaleni Frech. Dvakratni zmagovalec Wimbledona, Škot Andy Murray, se je prav tako odločno pognal iz “štartnih blokov” in Angleža Ryana Penistona porazil s 6:3, 6:0 in 6:1.

Murrayju so novinarji pred začetkom turnirja dejali, da je nazadnje, ko je turnir odprl proti Britancu, tekmovanje potem osvojil. “Kaj res? Potem lahko kar začnemo proslavljanje,” se je pred začetkom turnirja sedmi sili zasmejal Škot.

V drugem krogu ga čaka zmagovalec srečanja Dominic Thiem (Avstrija) – Stefanos Cicipas (Grčija). Dobro je Wimbledon 2023 začela tudi druga nosilka Arina Sabalenka. Belorusinja je igraje, s 6:3 in 6:1 odpravila Madžarko Panno Udvárdy.