S tako igro bi premagal marsikoga, a mu je nasproti stal Novak Đoković (VIDEO)

Tenis 5. Jul 202321:24 0 komentarjev

Glavna pretendenta za končno zmago na letošnjem tretjem turnirju za grand slam v Wimbledonu sta se prebila v tretji krog. Drugopostavljeni Srb Novak Đoković je premagal Avstralca Jordana Thompsona v treh nizih, prvopostavljena Poljakinja Iga Swiatek pa Španko Saro Sorribes Tormo v dveh nizih.

Šestintridesetletni Novak Đoković, ki v Wimbledonu naskakuje rekorden dosežek Avstralke Margaret Court, ki je med letoma 1960 in 1973 dosegla 24 zmag na največjih turnirjih na svetu v Melbournu, Parizu, Wimbledonu in New Yorku, je sedem let mlajšega Jordana Thompsona iz dežele tam spodaj premagal po dveh urah in 29 minutah. Največ težav je imel v drugem nizu, njegov odpor je strl šele v podaljšani igri, manj razburljiva sta bila prvi in tretji niz.

Zmagovalca obeh letošnjih turnirjev za grand slam v Melbournu in Parizu v naslednjem krogu čaka zmagovalec argentinsko-švicarskega obračuna Tomas Martin Etcheverry – Stan Wawrinka.

Cicipas se je rešil, njegova rojakinja pač ne

V moški konkurenci so favorizirani igralci dosegli zmage, nekateri pa so se za napredovanje morali pošteno potruditi. Med njimi je bil tudi petopostavljeni Grk Stefanos Cicipas, ki je šele po petih nizih in skoraj štiri ure dolgem dvoboju, zagotovo enem najzanimivejšem v sredu, premagal Avstrijca Dominica Thiema s 3:6, 7:6 (1), 6:2, 6:7 (5) in 7:6 (8), ter devetopostavljeni Američan Taylor Fritz. Ta je bil po hudem boju boljši od Nemca Yannicka Hanfmanna s 6:4, 2:6, 4:6, 7:5 in 6:3.

Zaključek obračuna Thiem-Cicipas

Tretjepostavljeni Rus Danil Medvedjev je ukanil Britanca Arthura Feryja s 7:5, 6:4 in 6:3, Bolgaru Grigoru Dimitrovu in Dancu Holgerju Runeju pa njuna tekmeca – Japonec Sho Shimabukuro in Britanec George Loffhagen – nista povzročila večjih težav. Prvi je zmagal s 6:1, 6:2 in 6:1, drugi pa s 7:6 (4), 6:3, 6:2.

Poljakinja Iga Swiatek, prva teniška dama na svetu in prva nosilka turnirja z nagradim skladom 52 milijonov evrov, se je zanesljivo prebila v tretji krog. Po uvodni zmagi nad Kitajsko Zhu Lin s 6:1 in 6:3 je danes “odpihnila” še tekmico s Pirenejskega polotoka, od Španke Sorribes Tormo je bila zanesljivo boljša s 6:2 in 6:0.

V naslednjem krogu jo čaka zmagovalka hrvaško-francoskega dvoboja Petra Martić – Diane Parry.

Iga Swiatek

Poleg nedavne zmagovalke odprtega prvenstva Francije v Parizu je drugo zmago v Wimbledonu dosegla tudi Rusinja Darja Kasatkina, ki je bila boljša od Britanke Jodie Burrage s 6:0 in 6:2.

Za drugimi nosilkami so dvoboji uvodnega kroga, napredovale so Čehinja Barbora Krejčikova, Hrvatica Donna Vekić, Brazilka Beatriz Haddad Maia, Latvijka Jelena Ostapenko ter Rusinji Jekaterina Aleksandrova in Anastazija Potapova.

Nepričakovano je izpadla osmopostavljena Grkinja Maria Sakari, za njo je bila usodna Ukrajinka Marta Kostjuk, ki je zmagala z 0:6, 7:5 in 6:2.

V drugi krog se je prebila tudi Slovenka Kaja Juvan. Dvaindvajsetletna Ljubljančanka je pot do zmage nad Rusinjo Margarito Betovo tlakovala že v torek, ko je do prekinitve vodila s 6:0 in 4:3, danes pa je dokončala svoje delo ter po uri in desetih minutah slavila s 6:0 in 6:3.

Njena naslednja tekmica bo Potapova, 23. igralka na jakostni lestvici WTA, medtem ko je Juvan, sicer edina slovenska predstavnica v glavnem delu tekmovanja, na 244. mestu.