Šok v Wimbledonu: Querrey izločil Đokovića!

Tenis ostalo 2. Jul 201619:27 > 19:27
Getty Images

Novak Đoković se je zdel neustavljiv, a v tretjem krogu Wimbledona naletel na veliko presenečenje v obliki Sama Querreyja, ki je prvega igralca sveta po štirih prekinitvah zaradi dežja in dobrih treh urah igre izločil s 3:1 v nizih. Andy Murray suveren proti Johnu Millmanu.

Da bi 28-letni Američan Sam Querrey lahko prišel do največje zmage v svoji karieri, je nakazal že v petek, ko je pred prekinitvijo zaradi dežja vodil z 2:0 v nizih. Novak Đoković je bil daleč od svoje najboljše podobe, tudi v soboto, ko se je obračun nadaljeval, ni blestel. Tretji niz je sicer dobil s 6:3, nato je imel še priložnost, da izenači na 2:2 v nizih, vendar je Američanu dovolil, da mu je hitro vrnil za izgubljeni servis in izenačil na 5:5.

Pri izidu 6:5 za Querreyja v četrtem nizu je znova začelo deževati. Ko sta se igralca vrnila na igrišče, je Đoković brez izgubljene točke izenačil na 6:6. V podaljšani igri je Đoković vodil z 2:0 in 3:2, a se je Querrey uspel vrniti. Pri vodstvu s 6:5 mu je malce pomagal še Đoković, ki je žogo poslal v avt, in veliko slavje se je lahko začelo. Đoković je na turnirjih za grand slam po prvem tednu izpadel prvič po letu 2009!

Domači favorit Andy Murray je Johna Millmana odpravil s 6:3, 7:5 in 6:2 in je po izpadu Đokovića ob Rogerju Federerju sedaj prvi favorit za končno zmago.