Triurni triler Nadala s koncem, ki ogreje srce (VIDEO)

ATP 29. Apr 202421:41 0 komentarjev
Rafa Nadal returns to play at the Mutua Madrid Open with many familiar faces in attendance
Rafa Nadal; FOTO: Profimedia

Petkratni zmagovalec madridskega mastersa Rafael Nadal se je v šestnajstini finala tekmovanja soočil z zahtevno prepreko, vendar na koncu vseeno slavil. Argentinca Pedra Cachina je ljubljenec domačega občinstva porazil s 6:1, 6:7 in 6:3. Neprepričljiva zmaga je kar majhno presenečenje, saj je Cachin na turnir prišel z letošnjo bilanco 0-11!

Za nagrado se bo v osmini finala Rafa pomeril proti Čehu Jiříjem Lehečko, ki je bil danes boljši od brazilskega kvalifikanta Thiaga Monteira.

Po prvem nizu je kazalo, da bo imel 22-kratni zmagovalec turnirjev velike četverice lahko delo. Dobil ga je z izidom 6:1, drugi del srečanja pa ves čas lovil zaostanek in za nameček niz izgubil po podaljšani igri. V tretjem je spet igral nekoliko bolj drzno ter se po skupno treh urah in šestih minutah prebil med najboljših 16.

Argentinec dobil darilce

Srečanje je s tribun pospremil tudi Nadalov še ne dveletni sinček Rafa Nadal jr., med znanimi obrazi na tribunah stadiona Manola Santane lahko izpostavimo tudi nogometno legendo Raúla Gonzalez Blanca.

Pri mreži je Cachin Nadala poprosil, če lahko dobi njegovo majico in Rafa je prošnjo uslišal:

Če bi Nadal premagal še Lehečko, ga nato v četrtfinalu čaka zmagovalec srečanja med Danilom Medvedjevim ter Aleksandrom Bublikom.

Ko so prijela zdravila …

Ponedeljek je v Madridu zaznamoval še nepričakovani poraz tretje igralke sveta Coco Gauff, ki jo je izločila rojakinja Madison Keys. Prvopostavljena Iga Świątek je Španki Sari Sorribes Tormo oddala le igro (6:0, 6:1).

Zvečer se je po nekaj malega težavah – nasprotnik je serviral za izenačenje v nizih – do elitne šestnajsterice prebil tudi prvi nosilec turnirja Jannik Sinner.

Italijan je moral sredi drugega niza zaužiti protibolečinsko tableto, saj ga je mučila bolečina v boku.