Medvedjev pokvaril ‘fiesto latino’ v Miamiju (VIDEO)

ATP 28. Mar 20247:09 0 komentarjev

Branilec naslova na teniškem mastersu v Miamiju, Rus Danil Medvedjev, je dobil izziv Čilenca Nicolasa Jarryja in si z zmago s 6:2 in 7:6 zagotovil polfinalni dvoboj z Jannikom Sinnerjem. Italijan je pred tem dvakrat s po 6:2 izločil češkega izzivalca Tomaša Machača. Pri ženskah je Rusinja Jekaterina Aleksandrova presenetila peto nosilko.

Medvedjev je v lanskem finalu Miamija premagal Sinnerja, a je Italijan januarja po dveh nizih zaostanka nato osvojil naslov na prvem grand slamu sezone, odprtem prvenstvu Avstralije v Melbournu.

Četrti igralec sveta Medvedjev, sicer pa tretji nosilec v Miamiju, je prvi niz proti Jarryju gladko dobil s 6:2, vendar se je moral v drugem potruditi za zmago v podaljšani igri, poleg tega pa so Latinoameričani, ki jih v Miamiju živi na pretek, pričakovano glasno bodrili Jarryja.

“V prvem nizu sem mislil, da igram na dobri ravni, ravno dovolj za zmago. Potem pa je tekmec začel igrati veliko bolje in to so bile težke menjave, težke točke. Serviral je bolje in v drugem nizu je odločilo le nekaj točk,” je po dvoboju dejal Medvedjev.

Sinner je prišel že do svojega četrtega letošnjega polfinala, potem ko je v 91 minutah premagal Machača.

“Fizično se počutim dobro. Zelo trdo vadimo, da smo na teh položajih, kot smo, in res sem vesel, da lahko spet igram v polfinalu. To je zame nekaj posebnega, tukaj sem se prvič uvrstil v finale mastersa 1000,” pa je po četrtfinalni zmagi dejal Sinner, sicer tretji igralec sveta, a drugi nosilec v Miamiju.

Nov skalp za Rusinjo

V ženskem delu turnirja pa je Aleksandrova zmago nad številko 1 na svetu, Poljakinjo Igo Swiatek, nadgradila še z enim odmevnim skalpom.

Jekaterina Aleksandrova

Štirinajsta nosilka je premagala peto nosilko, domačinko Jessico Pegula s 3:6, 6:4, 6:4 in se bo za mesto v finalu pomerila s še eno Američanko, nepostavljeno Danielle Collins.

To je za 29-letno Aleksandrovo šele druga uvrstitev v polfinale mastersa 1000 v karieri.

Collins se je prebila v polfinale z zmago s 6:3 in 6:2 nad 23. nosilko, Francozinjo Caroline Garcia.