Tamara Zidanšek nemočna proti Madžarki

Tenis 28. Jul 202315:45 0 komentarjev

Slovenska teniška igralka Tamara Zidanšek je končala nastope na turnirju serije WTA v švicarski Lozani z nagradnim skladom 235.770 evrov. V četrtfinalu je bila od Konjičanke s 6:2, 6:0 boljša Madžarka Anna Bondar.

Dvoboj je trajal uro in 22 minut, nekdanja zmagovalka turnirja v Lozani (2021) pa je osvojila le dve od sedmih iger s svojim začetnim udarcem. Za finalno vstopnico se bo nepostavljena Madžarka pomerila z Italijanko Elisabetto Cocciaretto, sicer drugo nosilko.

Petindvajsetletna slovenska tenisačica, ki na lestvici WTA zaseda 133. mesto, je nazadnje v četrtfinalu na najvišji ravni igrala aprila v Bogoti, ko je prav tako obstala med osmimi najboljšimi.

V Lozani sicer med dvojicami nastopa še Dalila Jakupović. V paru s Črnogorko Danko Kovinić na tekmici v polfinalu še čaka.