Po francoski klofuti so se znesli nad Iranci

Ostalo OI 28. Jul 20218:26 > 8:35 0 komentarjev
Damian Lillard Khris Middleton
Američani so s pol moči razbili Irance, ki so pred dnevi namučili Čehe. Foto: AP Photo/Charlie Neibergall

Ameriška košarkarska reprezentanca, še vedno prva kandidatka za olimpijsko zlato, se je po porazu na uvodu olimpijskega turnirja proti Franciji znesla nad Iranom in ga premagala s kar 120:66.

Američani so že ob polčasu vodili za 30 točk (60:30), prednost pa so v drugem delu še povišali in prišli do lahke zmage za kar 54 točk (120:66).

Ameriški zvezdniki se niso niti preznojili. Damian Lillard je 23 minutah igre dosegel 21 točk, Devin Booker jih je prispeval 18, Jayson Tatum 14, Kevin Durant pa je tekmo spet končal pri desetih točkah. Zvezdnik Brooklyna je svojo statistiko oplemenitil še s petimi skoki in petimi podajami. Durant še naprej čaka na rekord po številu doseženih točk na olimpijskih igrah za ameriško izbrano vrsto. Na prvih dveh tekmah v Tokiu je dosegel po deset točk in s skupaj 331 točkami zaostaja za Carmelom Anthonyjem (336 točk).

Slovenska izbrana vrsta bo dejavna v četrtek v skupini C. Varovanci Aleksandra Sekulića se bodo ob 6.40 po srednjeevropskem času pomerili z domačini Japonci.