Zelko končal z nastopi, dvojec Mrak – Macarol trenutno 7

Slovenci na OI 30. Jul 202111:30 0 komentarjev

Mariborski jadralec Žan Luka Zelko je po desetih regatah v razredu laser na olimpijskih igrah v Tokiu končal na skupno 26. mestu (178 točk) med 35 jadralci. S tem se ni uvrstil v zadnjo, 11. regato za medalje najboljše deseterice.

V deveti regati in prvi današnji je bil Zelko peti, kar je njegov najboljši dosežek na letošnjih olimpijskih igrah, v naslednjem plovu pa je bil 19. in je izboljšal svojo skupno uvrstitev za dve mesti.

V deveti regati je bil v Enoshimi najboljši Estonec Karl-Martin Rammo. Zelko je za njim zaostal 32 sekund, četudi je začel na 16. mestu z 51 sekundami zaostanka. Pri drugem merjenju je bil osmi, na tretjem pa že četrti. Ob zadnjem merjenju pred ciljem je bil peti in je na tem mestu prišel tudi v cilj. V skupnem seštevku je tedaj napredoval na 25. mesto.

Regata za medalje najboljše deseterice je v laserju na programu v nedeljo ob 7.33 po slovenskem času. Po desetih regatah je v vodstvu Avstralec Matt Wearn (49), ki je praktično že olimpijski zmagovalec. Norvežan Hermann Tomasgaar ima na drugem mestu že 71 točk, tretji je Hrvat Tonči Stipanović s 74 točkami.

Macarol in Mrak po šestih regatah sedmi

Slovenski jadralki Tina Mrak in Veronika Macarol sta po šestih etapah na sedmem mestu v razredu 470. V petem plovu sta bili četrti, kar je njuna najboljša uvrstitev na teh igrah.

V prvi regati dneva sta bili najboljši dvakratni zaporedni evropski prvakinji, Francozinji Camille Lecointre in Aloise Retornaz. V skupnem vodstvu sta ostali Poljakinji Agnieszka Skrzypulec in Jolanta Ogar. Nekdanji svetovni prvakinji sta bili v peti regati sicer 13., a se jima ta uvrstitev kot najslabša črta iz skupnega seštevka.

Poljakinji imata deset točk, drugi sta Britanki (14), tretji pa Francozinji (17). Slovenki tako 17 mest (točk) loči od brona.