Ko ni Neymarja, je tukaj Nkunku – petarda PSG-ja

Clive Rose, Getty Images Sport

PSG je v 29. krogu francoske Ligue 1 več kot prepričljivo s 5:0 odpravil Metz. Rene Krhin do zmage, Robert Berić do točke.

Parižani seveda tudi tokrat niso mogli računati na usluge prvega zvezdnika Neymarja, ki je že končal sezono. PSG je sredi tedna izpadel iz lige prvakov, navijačem pa se za poraz proti Realu odkupil z visoko zmago proti zadnjeuvrščenemu Metzu.

Za zmago ekipe Unaia Emeryja so zadeli Thomas Meunier, Christoper Nkunku dvakrat, Kylian Mbappe ter Thiago Silva, ki se je med strelce edini vpisal v drugem polčasu.

Nkunku je še drugič letos začel v začetni enajsterici in se znova vpisal med strelce, potem ko je bil natančen tudi prejšnji konec tedna ob zmagi proti Troyesu.

Parižani so v vseh tekmovanjih skupno v letošnji sezoni dosegli 144. zadetkov, kar je nov klubski rekord. PSG na lestvici vodi s 77 točkami, Metz jih ima na zadnjem mestu 20.

Rene Krhin je bil ob zmagi Nantesa proti Troyesu z 1:0 na igrišču na prve od zadnje minute, Robert Berić pa ob remiju Saint-Etienna v Rennesu (1:1) ni dobil priložnosti za igro.