SP v odbojki: prvi tekmi končnice Kitajski in Srbiji

fivb.org

Na prvih dveh tekmah končnice SP v odbojki so se med seboj pomerije Kitajke in Američanke ter Japonke in Srbkinje. Kitajke so slavile po petih nizih, Srbkinje pa so tokrat s precej manj težav kot na prvem srečanju opravile z Japonkami.

Prvo tekmo skupine H sta odigrali Kitajska in ZDA. Po dveh urah in 12 minutah igre so slavile Kitajke s 3:2 (25:22, 19:25, 20:25, 25:23, 15:9). Na vsaki strani sta edini s po več kot 20 osvojenimi točkami izstopali Kitajka Ting Zhu (25 točk) in Američanka Kimberly Hill (24 točk), sledili sta Foluke Akinradewo (ZDA) z 18 in Ni Yan (Kitajska) s 13 točkami.

Jutri se bodo Američanke pomerile z Nizozemkami, Kitajke pa z njimi v torek.

V skupini G so si v nabito polni dvorani v Nagoyi stale nasproti domačinke Japonke in v prvem delu prvenstva blesteče Srbkinje. Dekleta so se srečala že v drugem krogu in Japonke so bile prve, ki so Srbkinjam vzele ne samo niz, pač pa tudi zmago na prvenstvu, ko so slavile s 3:1. Danes se je stvar obrnila, Srbkinje so se po dveh porazih spet našle (po Japonski še poraz proti Nizozemski s 3:0) in brez večjih težav opravile z Japonkami s 3:0 (25:19, 25:18, 25:23). Tijana Bošković (Srbija) še naprej ostaja najučinkovitejša igralka prvenstva z največjim doprinosom točk ekipi, tokrat 24 (v samo treh nizih), sledila ji je Brankica Mihajlović (Srbija) z 18, nato pa Japonka Miyu Nagaoka s 13 točkami.

Naslednja tekma Japonk je jutri, ko se bodo pomerile z Italijankami, te pa čakajo Srbijo v torek.

Zaključne boje deklet na SP v odbojki lahko spremljate na kanalih Sportkluba.