ACH Volley do pomembne zmage

Uncategorized 20. Dec 201621:30 > 21:39
ACH Volley/Facebook

Odbojkarji ACH Volleyja so na drugi tekmi Lige prvakov v Stožicah v izredno napetem obračunu po petih nizih premagali romunske Craiove.

Gostitelji so srečanje odlično začeli in dobili prvi niz, nato pa se znašli v težavah. Romuni so zaigrali bolje in povedli z 2:1 ter pokazali, da so ekipa, ki jo je potrebno spoštovati.

Odbojkarji ACH-ja so se v četrtem nizu ponovno začeli prebujati in si priigrali nekaj točk prednosti. Romuni so se trudili, a oranžni so vedeli, da si ne morejo več privoščiti izgubljenega niza. Pri vodstvu z 18:15 jih je gostujoči trener poskušal zaustaviti s pol minute odmora, a je sledilatočka Flajsa. ACH Volley se je boril do konca in se veselil izenačenja na tekmi.

V zadnjem nizu so domači bolje začeli, a Craiova jim ni pustila večjega pobega. Oranžni so si na krilih razigranega Žige Šterna, ki je postavil enojni blok, temu pa dodal še točko z napadom, pobegnili za štiri točke in glasni navijači so stoje pospremili zadnjih nekaj točk in z glasnim aplavzom nagradili domače fante za zmago in osvojeni novi dve točki v Ligi prvakov.

Žiga Štern je po tekmi povedal: »Vesel sem, da imamo dolgo klop in lahko menjave nadomestijo igralce, ki jim v določenih trenutkih ne gre. Po grdem porazu v tretjem nizu smo se vseeno zavedali, da ni še nič izgubljenega, morali smo se zbrati za zadnja dva niza in uspelo nam je zmagati. Z veliko motivacije pred domačimi navijači, mislim da tudi ni bilo tako težko se zbrati za nadaljevanje tekme.«

Naslednjo tekmo bodo Ljubljančani odigrali 19. januarja, ko bodo gostili Belchatow.